Podgrzewacz płynu chłodniczego z UKP-PRO w Punto 2

Poradniki dotyczące UKP i nie tylko. Wskazówki dotyczące montażu i obsługi dodatkowych czujników w pojeździe.
ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego z UKP-PRO w Punto 2

Postby ArT » Tue Jul 31, 2018 9:34 am

Jak będzie za duży skok poboru prądu to UKP się wyłączy/zresetuje, ale na linii 5V wewnątrz są superkondensatory o pojemności 0.5F i wydajności ok 2A więc naładowanie 680uF nie powinno stanowić żadnego problemu, ewentualnie zaobserwujesz minimalny spadek napięcia w trakcie przełączania ale wątpię.

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego z UKP-PRO w Punto 2

Postby przemko » Sun Apr 21, 2019 7:51 am

Jakiś czas temu zamontowałem wspomniany wcześniej kondensator. Faktycznie, nie zrobiło to wrażenia na UKP. Wszystko działa tak samo dobrze jak przed jego montażem.

Niestety w trakcie zimy okazało się, że termostat w aucie zaczyna powoli tracić swoje parametry :evil:, został więc wymieniony na nowy.

Powoli kończę prace nad modułem który będzie załączał pozostałe świece żarowe z opóźnieniem 5 sekundowym. Z powodu wymiany termostatu jego testy ruszą najwcześniej w połowie tej zimy :D

caro86wlkp
Posts: 6
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:45 am

Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego z UKP-PRO w Punto 2

Postby caro86wlkp » Sun Sep 13, 2020 9:55 am

Ja zamontowałem sobie ogrzewanie postojowe analogowe sterowane w ten sam sposób przez UKP, mój silnik fabrycznie posiada podgrzewacz płynu. W upalne dni zanim wyjechałem z osiedla miałem już 90*C


Return to “Poradniki”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests