Montaż UKP w Peugeocie 206cc 1,6 16V

Zamontowałeś UKP? Podziel się relacją z innymi!
Opisy, zdjęcia oraz inne wskazówki dotyczące montażu UKP.
uczosnek
Posts: 5
Joined: Sun Apr 05, 2015 9:53 am
Has thanked: 2 times

Montaż UKP w Peugeocie 206cc 1,6 16V

Postby uczosnek » Tue Apr 07, 2015 12:15 am

Witam
Auto - Peugeot 206cc 1,6 16V 2001r. wersja bezmux (instalacja el. bez multipleksażu)
Części i narzędzia jakie użyłem:
UKP
Nowy daszek
Przewody ekranowane 4x0,5mm , 2x0,5mm oraz "zwykłe" 0,5 - 0,75mm z demontażu z innego auta
Szybkozłączki elektryczne na czas montażu (zastąpione lutami 25.10.2015r)
Rurki termokurczliwe
Lutownica
Miernik uniwersalny
Szybka o grubości 2mm
Taśma dwustronna 3M
3 Kostki radia ISO (wtyczka gniazdo)
Kawałek rurki igelitowej
Taśma izolacyjna
Złączki elektryczne (samczyk-samiczka)
Klucz torx nr.15
Wiertarka - wiertło 4mm
Schemat ECU (ME 7.4.4 MT) schemat - http://www.pdf-archive.com/2015/04/07/p ... ew/page/1/
Opis kostek licznika schemat - http://www.pdf-archive.com/2015/04/10/206-licznik-1/
Podstawowe narzędzia i laptop

W 206 jedynym rozsądnym i funkcjonalnym miejscem na UKP jest daszek konsoli środkowej gdzie znajduje się fabryczny wyświetlacz. Po kupnie UKP musiałem też zakupić daszek z 206 (wersja z samym zegarkiem) ponieważ otwór w moim daszku (miałem wyświetlacz duży bezmux) był za duży . Prace rozpocząłem od połączenia kostek radiowych ISO z wtyczką UKP
Foty otwierają się po kliknięciu w miniaturkę
Image Image
Rozpisałem dokładnie przewody z wtyki UKP połączone z kostką ISO , następnie polutowałem i zabezpieczyłem rurkami termokurczliwymi połączenia. Wtyka ISO pozwala na wypięcie wszystkiego jak i złożenie - bez żadnych problemów

Image Image

Jeden komplet ISO przeciąłem tak żeby mieć 4 piny (zajmuje mniej miejsca) i połączyłem z klawiaturą UKP

Image Image

Kolejnym krokiem było ustalenie skąd wezmę potrzebne sygnały. Schemat ECU i wytyczne montażu dla mojego auta dostałem mailem od Reveltronics. Zasilanie wziąłem z kostki radia. U mnie to:
przewód niebieski - plus po stacyjce
przewód biały (gruby) - plus stały
przewód żółty (gruby) - masa (-)
Sygnał prędkości VSS z licznika (info z 206club.net) wtyczka żółta - przewód pomarańczowy - pin nr. 25.

Image Image

Daszek licznika ciągniemy do siebie i do góry aż wyskoczy z zaczepów (bez obaw - nic się nie urwie). Następnie odkręcamy śrubkę torx nr. 20 i wyjmujemy licznik. Są dwie wtyczki - biała i żółta /(bezmux) trzeba wypiąć obie - będzie łatwiej podłączyć się z przewodem. Tu również użyłem szybkozłączki elektrycznej.

Image

Sygnał do zużycia paliwa z ECU - wtyczka szara - przewody :
żółty- nr. 1322
czerwony- nr. 1324
różowy- nr. 1321
beżowy- nr. 1323
są to numery przewodów poszczególnych wtryskiwaczy.

Image Image Image

W każdy z tych przewodów można się wpiąć. Tu znowu użyłem szybkozłączki elektrycznej (UWAGA - kolory przewodów w schemacie ecu nie zgadzają się z tymi w aucie natomiast numery przewodów się zgadzają).
Sygnał o włączeniu świateł - przewód reflektora prawego - światło mijania - szybkozłączka elektryczna

Image

Po demontażu daszka konsoli środkowej (ciągniemy do góry aż wypnie się z zaczepów) wypinamy wtyczkę wyświetlacza i włącznika awaryjnych. Z wyświetlacza wtyczka nie będzie potrzebna więc po prostu chowamy ją pod deską rozdzielczą. W nowym daszku odmierzyłem i zrobiłem trzy otworki fi 4 na przyciski klawiatury.

Image

Klawiaturę przykleiłem do daszka taśmą dwustronną 3M.
Teraz wyświetlacz - przygotowałem 2mm grubości szybkę którą wyciąłem troszkę większą od obrysu otworu wyświetlacza i przykleiłem na taśmie 3M.
Image

Buzerek przykleiłem pod daszkiem na taśmie 3M

Image

Bez obaw - po roku użytkowania wszystko sprawdziłem i taśma dwustronna trzyma bardzo dobrze. Jak kiedyś puści to dam nową i po problemie.
Przewody - użyłem ekranowanych - do komory silnika (ecu, temp. zewnętrzna, sygnał świateł) poprowadziłem za skrytką i przez gumową uszczelkę koło wtyczki drzwi , wzdłuż prawego błotnika - pod maskę.

Image Image
Przewody zabezpieczyłem dodatkowo izolacją. Przewód z UKP do laptopa wyprowadziłem bez problemu do skrytki

Image Image

Czujnik temperatury wewnątrz umieściłem za skrytką po stronie pasażera
Image

a zewnętrzny z przodu auta przy haku - z tyłu kratki

Image

Czujniki temperatury zabezpieczyłem przed uszkodzeniem w rurkach igelitowych.

Image

Planuję też na czasie zrobić przełączanie ekranów w manetce wycieraczek - jest tam zaślepka którą chyba można wykorzystać. będzie pod ręką.
Wszystko po złożeniu i podłączeniu ładnie się mieści pod daszkiem.

Image Image Image Image
Przed podłączeniem w aucie podłączyłem UKP pod laptop i wprowadziłem dane - wtryski sterowane masą , 4 cylindry , pb , poj. zbiornika 49l.
Po zamontowaniu i podłączeniu UKP w aucie wszystko zadziałało od razu jak należy. Jedynie voltomierz zawyżał o ponad 1volt i musiałem wprowadzić korektę. Wszystko co mnie dodatkowo nurtowało (również korekta voltomierza) rozwiązywałem po kontakcie mailowym i wyczerpujących informacjach od p.Artura z Reveltronics.
Kalibracja.
Kalibrację zgrubną przeprowadziłem na autostradzie. Mam te zapiski do dziś
Image

1 pomiar-Navi GO z automapą: stała drogi - 0,198
prędkość 100km/h stała wtrysku - 0,00228
czas 180 sec.
dystans przejechany - 5100m

2 pomiar-Navi GO z automapą: stała drogi - 0,196
prędkość 100km/h stała wtrysku - 0,00320
czas 180 sec.
dystans przejechany - 5000m

3 pomiar - licznik w aucie- czas i dystans bez zmian
stała drogi - 0,209
stała wtrysku - 0,00310

4 pomiar - licznik w aucie- czas i dystans bez zmian
stała drogi - 0,205
stała wtrysku - 0,00291

Licznik w aucie zawyża względem navi o ok. 5km/h. Uśredniłem te wyniki i średnią wpisałem do UKP. Po czterech tankowaniach do pełna (ta sama stacja i dystrybutor) uzyskałem wynik 6,4 l/100km. Kalibrując dokładnie zmieniałem stałą wtrysku aż do uzyskania 6,5l/100km. Stałą drogi ustawiałem dotąd aż przebieg na UKP pokrył się z licznikiem przebiegu kilometrów w aucie.
Teraz mam dla mojego cc :
stała drogi - 0,203
stała wtrysku - 0,00240
i wszystko się zgadza tzn przebyte kilometry , zużycie paliwa , poziom paliwa w zbiorniku , ilość km do przejechania. Jedynie prędkość jest inna ale przy wskazaniach licznika w aucie wiem że mandatu za prędkość nie zapłacę.
Info o oblodzeniu - dla czujnika temp. zewnętrznej wprowadziłem dolny próg 1*c - histereza3.
Napięcie - dolny próg 11,5v histereza 0,5 i alarm wizualny i dźwiękowy dla oblodzenia i napięcia.
Inspekcje - wymiana oleju i rozrząd. Teraz kilka zdjęć z działania komputerka:

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Mam nadzieję że coś z tego ktoś kiedyś wykorzysta. W razie pytań jestem do dyspozycjii
pozdrawiam
Robert
edit - szybkozłączki elektryczne zastąpione lutami i osłonięte termokurczkami - 25.10.2015r
Last edited by uczosnek on Sat Oct 22, 2016 6:35 am, edited 1 time in total.

uczosnek
Posts: 5
Joined: Sun Apr 05, 2015 9:53 am
Has thanked: 2 times

Re: Montaż UKP w Peugeocie 206cc 1,6 16V

Postby uczosnek » Sun Dec 06, 2015 6:35 pm

Zrobiona aktualizacja do wersji 2,5,10 8-)

sebusek1112
Posts: 1
Joined: Tue Mar 08, 2016 11:10 pm
Been thanked: 1 time

Re: Montaż UKP w Peugeocie 206cc 1,6 16V

Postby sebusek1112 » Tue Mar 08, 2016 11:12 pm

Polecam ten poradnik, wczoraj zakładałem w Peugeot 206 1.6 16v Hatchback i wyszło tak, jak w poradniku wyżej :)
Attachments
12837400_1566115267032642_1872302253_o.jpg
12837400_1566115267032642_1872302253_o.jpg (107.25 KiB) Viewed 12168 times

Misio
Posts: 3
Joined: Thu Jul 06, 2017 8:22 pm

Re: Montaż UKP w Peugeocie 206cc 1,6 16V

Postby Misio » Thu Jul 06, 2017 8:25 pm

Jestem w trakcie montażu i mam takie pytanko. Chciałem wykorzystać oryginalny czujnik temp zewnętrznej żeby już uniknąć ciągnięcia kolejnych kabli i tu pojawia się problem. 206 bezmux wyświetlacz z navi, Piny 7 i 20 czyli przewody 722 721 wg schematu odpowiadają za czujnik temp z tym że nie wiem w który się wpiąć. Zmierzyłem napięcie miedzy tymi przewodami i wychodzi mi akumulator... czyli 10,9v


Return to “Przykłady Montażu”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest