Czy jest możliwość zmiany dokładnych wskazań doładowania?

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
Korczu
Posts: 2
Joined: Mon Apr 10, 2023 9:04 am
Location: Kraków
Contact:

Czy jest możliwość zmiany dokładnych wskazań doładowania?

Postby Korczu » Mon Apr 10, 2023 9:40 am

Witajcie. Sukcesywnie zamontowałem UKP PRO i mam taką zagwozdkę.. Na wyświetlaczu OLED 3,2 pokazuje doładowanie w wartościach 0,0bar.. 0,1.. 0,2 itp. Jest możliwość zmiany dokładności wskazań do dwóch cyfr po przecinku? dla przykładu: 0,05bar.. 0,32bar... 0,67bar... itp. ? bo nie znalazłem takiej opcji w aplikacji na komputer.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Czy jest możliwość zmiany dokładnych wskazań doładowania?

Postby ArT » Tue Apr 11, 2023 7:27 am

Na wyświetlaczu się nie zmieści taka ilość cyfr i nie ma takiej opcji. W aplikacji android możesz podejrzeć wskazania boost do 2 miejsc po przecinku https://play.google.com/store/apps/deta ... ics.utcomp . W dataloggerze też powinno rejestrować do 2 miejsc po przecinku.

Korczu
Posts: 2
Joined: Mon Apr 10, 2023 9:04 am
Location: Kraków
Contact:

Re: Czy jest możliwość zmiany dokładnych wskazań doładowania?

Postby Korczu » Wed Apr 26, 2023 10:11 pm

Super ,dzięki za odpowiedź :) nie wiem tylko dlaczego nie przyszło mi powiadomienie o nowej odpowiedzi ale sprawdzę to.
Mam jeszcze jedno pytanie.
Mianowicie zarówno boost jak i temperaturę wody podłączyłem pod seryjne ECU (odpowiednie piny z których wychodzi sygnał 0-5v) oczywiście wszystko kalibrowałem do uzyskania rzeczywistych parametrów a nadal mam problem.
np. jezeli chodzi o boost ,wpiąłem się do sygnału z MAPa gdzie 0bar to 2,85v a 4,85v to np. +0,7bar itp. a i tak pod odpaleniu są przekłamania.
drugi problem to temp. wody.
czujnik do zimnej wody , termometr i sprawdzamy napięcie - wprowadzam pierwsze dane.
czujnik do ciepłej wody , termometr i to samo - drugi parametr.
wszystko byłoby pięknie ładnie gdyby nie fakt ze jak tylko odpale samochód temperatura zawyża wskazania.
włącze światła ma inne parametry ,włącze nadmuch - jeszcze inne.
zgaszę samochód i odbiorniki prądu - znów parametry są prawidłowe.

czym to może być spowodowane? jakieś przebicie? Pierwsze zasilanie VCC do wszystkich czujników rezystancyjnych z ECU wychodzi równe 5v czy samochód jest odpalony czy tylko na zapłonie bez różnicy. drugie VCC z ECU - to osobne zasilanie 5v ma sam MAP sensor.

myślałem nad nadaniem zasilania do ECU wprost z UKP ale na wyjściu jest ~5,24v i teraz pytanie czy czujniki nie zaczną przekłamywać parametrów a cała mapa silnika się rozjedzie?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Czy jest możliwość zmiany dokładnych wskazań doładowania?

Postby ArT » Thu Apr 27, 2023 6:38 am

Wygląda jakby zasilanie samych czujników się zmieniało. UKP stabilizuje napięcie, zmiana na wejściu zasilania (np. z 14V na 13V przy włączeniu świateł czy klimy) nie ma większego znaczenia, tzn. wewnątrz UKP napięcie referencyjne ~5,2V może się zmienić o nie więcej niż 2%. Może być problem z masą albo z zasilaniem - sprawdź te połączenia i czy nie idą blisko alternatora lub przetwornicy xsenonów jeżeli takie są w aucie.

Jeżeli chodzi o skalowanie - najlepiej załóż osobny temat z udostępnionymi informacjami o czujnikach i sposobie połączenia (tableka napięcie/temperatura i napięcie/ciśnienie) oraz udostępnionym swoim excelem. Sprawdzę poprawność tego. Po poprawnym skalowaniu musi być ok.


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron