UKP 2.5 podłączenie czujników z zegarów Auto gauge

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
chudypiotr
Posts: 6
Joined: Sat Mar 28, 2015 11:26 am
Been thanked: 1 time

UKP 2.5 podłączenie czujników z zegarów Auto gauge

Postby chudypiotr » Sat Mar 28, 2015 11:35 am

Witam,
Często na forach czytałem pytania na temat możliwości podłączenie czujników z zegarów auto gauge do UKP. Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem:)
Czujniki mam z zegarów auto gauge ( czujnik ciśnienia mam nowszy 3 pinowy w małej obudowie ) dokładnie taki jak w linku
http://www.driftshop.pl/shop/?658,czujnik-cisnienia-oleju-paliwa-autogauge-stepper-motor
Podłączenie mam następujące:
Czujnik temperatury
Biały przewód do pinu 20 na ukp
czarny przewód to pin 1 na ukp
W ustawieniach czujnika temp. podstawiamy A=111 t=0.4 T0=54.7 przy tych wartościach temperaturę prawidłową pokazuje od ok 60 stopni C do 130C.

Czujnik ciśnienia ( odpowiednio na lewej stronie napisałem kolory z wtyki czujnika, po prawej piny ukp):
czarny to pin 16
biały to pin 8
czerwony to pin 6
W ustawieniach czujnika ciśnienie a= 2,5 b=-1,25 ( z minusem !! )


Jeśli ktoś posiada swoje pomiary rezystancji czujnika temperatury auto gauge, chętnie je przetestuję.

JTDpower
Posts: 8
Joined: Sun Mar 29, 2015 9:33 am
Been thanked: 1 time

Re: UKP 2.5 podłączenie czujników z zegarów Auto gauge

Postby JTDpower » Sat Apr 11, 2015 9:51 pm

Przymierzam się do montażu u siebie czujnika ciśnienia i temperatury oleju - w fabrycznej podstawce filtra oleju mam wkręcone zaślepki na gwint M18 x 1.5.

jtd_podstawa_filtru_oleju.jpg
jtd_podstawa_filtru_oleju.jpg (236.01 KiB) Viewed 4550 times


Większość czujników ma gwint na 1/8 cala. Czy ma ktoś namiary na sklep z redukcjami M18x1,5 -> 1/8 cala albo z czujnikami na M18? A może dostanę takie adaptery w jakimś popularnym budowlanym sklepie?

Jeżeli chodzi o temperaturę oleju to mam pomysł żeby jakiś fabryczny czujnik nawiercić i w to miejsce "wkleić" ten czujnik cyfrowy DS18B20. Ma zakres do 125C więc powinno wystarczyć, do tego jest dokładny i nie trzeba skalować. Robił ktoś coś takiego? Czym taki czujnik wkleić żeby to było trwałe i szczelne?

Edit: finalnie zbadałem temat i podłączyłem czujniki. Wszystko opisałem na forum: viewtopic.php?f=8&t=43


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron