Błąd UKP 2.0 - świeci lub mruga tylko podświetlenie na LCD

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
randzit
Posts: 2
Joined: Tue Apr 14, 2015 9:57 am

Błąd UKP 2.0 - świeci lub mruga tylko podświetlenie na LCD

Postby randzit » Tue Apr 14, 2015 10:15 am

Hardware UKP 2.0
Software 2.06
Po update softwaru w UKP był połączony przez USB bez osprzetu. Wszystko odbyło się OK. Teraz podłączyłem go do innego pojazdu, Po podłączeniu zasilania ekran miga - podświetlenie. Przy zasilaniu wyłącznie USB - świeci na stałe. Żadnych informacji na LCD.
W programie na PC poprawnie podaje wartość napięcia zasilania, podłączenie tzw. stacyjki. Innych czujników niema. UKP podłączyłem "na biurku" poprzez zasilacz impulsowy stabilizowany 12V, 1,5A.
Wg. Instrukcji wskazuje to na błąd taśmy wyświetlacza. Podłączyłem za pomocą taśmy od HDD.
Inna sprawa to że będę potrzebował wylutować złącze z LCD i wlutować przewody bezpośrednio. Jakieś zalecenia?

Czy można zastosować wyświetlacz COG? np.:
http://micros.com.pl/pl/product/48692/o-lgc12864-7nbt

Pozdr.
A

EDIT: problemem okazała się taśma od HDD. Taśma jest odwrotnie zaciśnięta niż ta od UKP. Po ścięciu klucza od taśmy HDD i włożeniu na odwrót wtyczki wszystko działa.

ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Błąd UKP 2.0

Postby ArT » Tue Apr 14, 2015 12:43 pm

Wygląda na uszkodzoną taśmę. Taśma od HDD jest zaciśnięta inaczej niż ta od UKP i nie będzie działać, a może nawet uszkodzić sam wyświetlacz/moduł. Napisz na maila, podeślij zestaw do sprawdzenia szybko zdiagnozujemy co jest nie tak.
Wyprowadzenia fabrycznego wyświetlacza: http://www.reveltronics.com/downloads/d ... 122x32.pdf

Co do wyświetlacza, inna rozdzielczość, inny sterownik. W instrukcji UKP w dziale FAQ jest informacja jakie wyświetlacze są kompatybilne.

randzit
Posts: 2
Joined: Tue Apr 14, 2015 9:57 am

Re: Błąd UKP 2.0

Postby randzit » Tue Apr 14, 2015 2:31 pm

W poprzednim samochodzie działało OK. Latem ub. roku sprzedałem go. Wymontowałem LCD i moduł UKP. Zostawiłem okablowanie, czujniki i przyciski.

Jesienią dokonałem upgrade softu - podłączenie jedynie modułu UKP do PC poprzez USB. Wszystko przebiegło OK.

Obecnie przygotowuje zestaw wskaźników (zmiana podświetlenia) i chciałem zamontować UKP. Przed tym podłączyłem go na biurku i efekt jest taki jak opisałem.

Także UKP i LCD są oryginalne. Zmieniona jest tylko tasiemka łącząca te dwa komponenty. I nowy wtyk zasilający. Nic jeszcze nie lutowałem ani nie zmieniałem. Oryginalne złączki.

Czy można jutro podjechać na Ursynów?

Pozdr.

ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Błąd UKP 2.0

Postby ArT » Tue Apr 14, 2015 2:36 pm

Jeżeli taśma jest od HDD to tak jak pisałem - nie będzie działać.
Można podjechać, przetestujemy. Proszę się umawiać przez mail lub dzwonić na telefon ze strony.


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron