UKP przestało działać

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

UKP przestało działać

Postby Dudi » Fri Mar 10, 2017 8:51 pm

Dzisiaj coś dziwnego się stało, a mianowicie gdy odpaliłem samochód UKP nie działało (wyświetlacz nie działał). Po podłączeniu do komputera wyświetla mi się jako Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się). Coś się przepaliło? Co mogę z tym zrobić?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP przestało działać

Postby ArT » Fri Mar 10, 2017 8:53 pm

Ciężko powiedzieć na odległość. Która wersja?
Jak podłączasz USB to masz podłączone zasilanie modułu? Najlepiej podeślij to sprawdzimy.

Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: UKP przestało działać

Postby Dudi » Sat Mar 11, 2017 3:32 pm

Wersja 3.4
Zasilanie modułu odłączone, ale nigdy nie miałem takiego problemu (jak UKP był podpięty tylko przez USB to działało). Można prosić dane do wysyłki w PW?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP przestało działać

Postby ArT » Sat Mar 11, 2017 5:06 pm

Czasem może działać na samym USB ale generalnie w UKP-3 dla komunikacji USB powinno być podłączone zasilanie, więc przed wysyłką sprawdź proszę czy (i jak) widzi moduł w systemie przy podłączonym zasilaniu. Może da się problem rozwiązać zdalnie.

Dane poszły na PW.

Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: UKP przestało działać

Postby Dudi » Sat Mar 11, 2017 6:00 pm

Ogólnie dzisiaj musiałem oddać auto na warsztat, ale w przyszłym tygodniu już powinienem je mieć z powrotem, to od razu jak je odzyskam to sprawdzę, dam znać i ewentualnie wyślę moduł jeśli będzie trzeba :)

Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: UKP przestało działać

Postby Dudi » Sun Apr 02, 2017 3:06 pm

Ok, dopiero dzisiaj miałem w końcu możliwość podpiąć UKP i zobaczyć.
Sprawa wygląda tak jak jest ukazane na filmiku (potem jakoś się unormowało i pokazywało w miarę normalnie, ale napięcie jest dalej 0V). Sprawdziłem po przewodach, normalnie jest podawane 12V. Co może być tego przyczyną. W UKP poszedł bezpiecznik albo coś się zepsuło? Jest coś co można spróbować zrobić, czy może wysłać do was?
Filmik:
https://youtu.be/5hftpY78RHQ
https://youtu.be/5-EKweIZM_k

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP przestało działać

Postby ArT » Mon Apr 03, 2017 9:30 am

Mi to wygląda na uszkodzony soft (może procesor) lub rezonator kwarcowy, bo sam UKP widać że działa ale wykonywanie programu jest nieprawidłowe. Czy wystąpiły jakieś dodatkowe okoliczności, np. zalanie modułu wodą, rozładowany akumulator w aucie, upadek modułu itd? Podeślij go proszę, bo jeżeli go nie wykrywa przez USB to zdalnie nic się nie da zrobić - szczegóły do wysyłki na PM. Zaopiekujemy się nim i zwrócimy w lepszej formie :-)

Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: UKP przestało działać

Postby Dudi » Mon Apr 03, 2017 4:22 pm

Raz wyciągnąłem akumulator do naładowania, ponieważ był osłabiony. Po naładowaniu, podłączeniu go i uruchomieniu silnika UKP już nie działało. Postaram się jak wysłać moduł w tym tygodniu jeszcze :)


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests