Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO

Postby areksz121 » Tue Feb 06, 2018 9:32 pm

Jeśli chodzi o mnie to przeczytałem dość dokładnie instrukcję i zapomniałem o tym fakcie, że w czasie powitania za pomocą SW1 można podglądać inspekcje. Bardziej chodziło mi o natychmiastowe przełączanie na inny ekran ;)

Co lepsze:
Ustawiłem inspekcję oleju i tak: wpisałem przebieg 199500 u góry i potem niżej interwał 10tys km, "następny przy" (mając na uwadze że 2.5tys na oleju już zrobiłem ) wpisałem 7500km. :D :D Zapisałem elegancko ustawienia, wyłączam zapłon... włączam i wciskam SW1 i... czekając na zawieszenie lub chwilowy czarny ekran to UKP wyrzucił serwisowy kluczyk z napisem "Olej" i całe ZERO do wymiany :D Potem sobie myślę przecież miał być czarny ekran :mrgreen: Ok, na zdrowy rozum przebieg miał być naprzód i tak wyszło że UKP nie pozwala zapisać ujemnego przebiegu kolejnej inspekcji więc przepisało aktualny przebieg w pole "następny przy". Poprawiłem na 207500. Zapis, wyłącz, włącz i SW1... i jest czarny ekran :lol: ale nadal bez zawieszki i wszystko w porządku ;) To teraz tylko czekać na "krytyczny" update :)

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO

Postby ArT » Thu Feb 08, 2018 2:03 pm

W polu "następne przy" wpisuje się przebieg przy jakim będzie wymiana, więc 199500 + 7500 = 207000 <-- tyle powinieneś wpisać. Ale jak zostało więcej niż 1500 to wyświetlał się czarny ekran.

Zgłoszony bug już jest poprawiony. Poczekasz na oficjalny update czy będziesz chciał otrzymać wcześniej poprawkę do samodzielnej aktualizacji?

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby areksz121 » Thu Feb 08, 2018 8:50 pm

Najważniejsze, że się nie zawiesza, to spokojnie zaczekam ;) Rozumiem, że brak ustawionej inspekcji też nie zawiesi UKP :)
A tak z ciekawości, to kiedy oficjalny update i czy będą jakieś dodatkowe zmiany widoczne/niewidoczne?

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby areksz121 » Wed May 09, 2018 8:54 pm

Witam po dłuższej przerwie, bo w tym wątku mija dokładnie trzy miesiące od ostatniego wpisu :D Sprawa z zawieszaniem jest chyba jeszcze ciut bardziej pokręcona albo wszystko ma wspólne źródło. Do rzeczy:
Inspekcja ustawiona to po przekręceniu zapłonu i natychmiastowym wciśnięciu przycisku już się nie zawiesza. Jeszcze w lutym chyba ustawiłem rezerwę LPG na 30 km i po dopracowaniu stałej LPG gaz kończy się w zbiorniku +/- 10km od wskazania 0 przez UKP. Dla mnie wystarczające. Teraz sytuacja taka: Odpalam, przełącza się na gaz, komunikat że rezerwa i np 25km do tankowania, wraca do domyślnego ekranu. Jadę na stację, tankuję, płacę i wsiadam do auta. Zwyczajnie jak zwykle odpalam silnik, powitanie UKP i klikam SW1 żeby przejść do zbiorników, w tym momencie włącza się LPG i wyskakuje komunikat o rezerwie. W czasie tegoż komunikatu wciskany jest SW1 żeby dotrzeć do zbiorników i jest zonk :D Z widoczną dużą częstotliwością mruga tylko trójkąt z wykrzyknikiem po lewej i na tym koniec. Nie pamiętam jak kolejne czujniki mam podłączone, ale z poziomu apki z jakimś tam opóźnieniem mogę zmienić stan zbiornika, po ruszeniu liczy normalnie spalanie, pokazuje temp płynu, ale oleju już nie - pokazuje temp z momentu połączenia z UKP tak mi się wydaje. Z ciśnieniem to samo. Całkowicie wyłączam zapłon, włączam, pokazuje się powitanie i po tym zostaje mrugający trójkąt z wykrzyknikiem. O tyle irytujące, że ta rezerwa po coś jest i niech sobie działa, a wyjeżdżam ostatnio gaz prawie za każdym razem do rezerwy i człowiek zapomina się i łapie na to zawieszanie. Przecież nie będę sobie przyklejać karteczki żeby nic nie klikać przez minutę lub dwie od odpalenia :D Ostatnie dwa tygodnie z 5 razy tak się udało i rozłączam akumulator, bo UKP jest wręcz zabunkrowany pod deską :x Co zmienia w UKP podłączenie obu zasilań po zapłonie? W ten sposób łatwiej go "odwiesić" bo nie trzeba nic odłączać, tylko nie wiem czy będzie pamiętać wszystkie statystyki.
Jakieś dodatkowe bajery do obecnej wersji UKP-PRO chyba ciężko wymyślić, ale z tymi komunikatami/klikaniem/zawieszaniem pasowałoby coś zrobić. Czy tylko ja jestem taki wybredny i mam takie szczęście :oops: :mrgreen: :mrgreen: ???

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Thu May 10, 2018 11:10 am

Próbowałem odtworzyć to zachowanie ale w momencie naciśnięcia SW1 po prostu ginie alert z ekranu i dalej całość funkcjonuje normalnie. W jakim ekranie jesteś (tuż przed pojawieniem się alertu rezerwy), że naciśnięcie SW1 ma taki efekt? Czy możesz udostępnić swój plik ustawień UKP? Najlepiej wyeksprotwany wtedy kiedy jest taka ilość paliwa że wyświetla ten alert i da się wywołać ten błąd. Możliwe że tylko w jednej unikalnej konfiguracji objawia się jakiś błąd dlatego możesz być pierwszym, który na to się natknął. Jak udostępnisz swój plik to spróbuje z Twoją konfiguracją i mam nadzieję że uda się to wywołać wtedy będzie łatwo znaleźć przyczynę.

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby areksz121 » Thu May 10, 2018 12:48 pm

Masz na myśli, żeby zrobić eksport ustawień z aktualną zawartością zbiorników? Jak to zrobić? Gazu mam jeszcze na jakieś 300km i dopiero w weekend mogę to zrobić, albo po prostu dla testu zmienię ilość gazu ręcznie i spróbuję wywołać ten błąd. Pewnie nagram filmik, to będzie widać co i jak.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Thu May 10, 2018 2:03 pm

Zwykły eksport ustawień (będę z niego w stanie wyciągnąć dane do statystyk). Możesz tymczasowo przestawić ilość paliwa. Lepiej napisać w punktach jak wywołać ten błąd.

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby przemko » Thu May 10, 2018 10:29 pm

areksz121 wrote:... ale z tymi komunikatami/klikaniem/zawieszaniem pasowałoby coś zrobić. Czy tylko ja jestem taki wybredny i mam takie szczęście :oops: :mrgreen: :mrgreen: ???

Spokojnie. 8-) Bez obaw. :) Wszystko z twoim szczęściem w porządku.

Też parę razy udało mi się uzyskać dokładnie taki sam objaw. Migający trójkąt bez żadnego tekstu po naciśnięciu przycisku podczas wyświetlania ekranu ostrzeżenia. Trzeba było odpiąć zasilanie od UKP aby się tego pozbyć. Wyłączenie zapłonu i jego późniejsze włączenie powodowało że UKP startował od razu z migającym trójkątem. Wygląda to tak jakby UKP naprzemiennie wyświetlał czarny ekran a potem ekran z trójkątem bez żadnego opisu.

ArT wrote: Lepiej napisać w punktach jak wywołać ten błąd.

Ogólnie jest to związane z wyłączaniem alarmu dowolnym przyciskiem. Kilka razy zdarzyło mi się przy próbie wyłączania alarmu zbyt niskiego napięcia z akumulatora przyciskiem SW1. Alarm pokazywany kilka sekund po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Jeden raz podczas jazdy kiedy przewijałem przyciskiem SW2 albo SW3 wyświetlany dolny parametr (ekran użytkownika 3), załączył mi się alarm przekroczonej temperatury silnika. Z mojego odczucia wygląda to tak, że trzeba się wstrzelić w odpowiedni moment.
Najprościej wejść w ten stan klikając kilka razy podczas wyświetlania alarmu (nie za każdym razem się to uda). Aha też mam ustawioną inspekcję. Niestety nie robiłem żadnych prób z wyłączonymi inspekcjami.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Fri May 11, 2018 2:48 pm

Hmm próbowałem wywołać to na różne sposoby i za każdym razem działa dobrze. Czekam na ten plik ustawień - dobrze by było znaleźć ten błąd. Jak się uda go wywołać "na żądanie" to rozwiązanie problemu będzie już proste.

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby areksz121 » Fri May 11, 2018 8:27 pm

Tak jak przemko napisał. Poniżej link do filmiku jak to specjalnie za pomocą sw1 wywoływałem błąd, w praktyce jak zawiesza się bez mojej intencji to nawet wolniej klikam, może przycisk zadrży i wtedy taki byk wyskakuje. Klawiaturka z zestawu, przyciski wystają z obudowy może po 2mm i nie mają dużych luzów w otworach.
Na filmiku zjechałem z ilością LPG do tych 3l i komunikat wyskakiwał sobie przy każdym włączeniu na gaz, UKP restartowane laptopem po każdym zawieszeniu.
https://youtu.be/qdKE_eRRugY


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron