Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Sat May 19, 2018 6:38 pm

Po wyczyszczeniu pamięci UKP uruchomi się na nowo i na nowo połączy się przez USB i dopiero wtedy w programie sekwencja z "B" :-)

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby pitersik74 » Sat May 19, 2018 7:44 pm

W moim przypadku po "R nie przyjmował B" lecz jak był "wyczyszczony" to kliknąłem update-PRO plik wsadowy i wyskoczyła konsola i poszła aktualizacja
Attachments
ukp ster1.jpg
ukp ster1.jpg (147.98 KiB) Viewed 6707 times
Pozdrawiam

Piotr

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Sat May 19, 2018 9:07 pm

Ok ok, a jak z alertami? ;)

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby pitersik74 » Sat May 19, 2018 10:15 pm

Ja będę testował dopiero w poniedziałek
Pozdrawiam

Piotr

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Sat May 19, 2018 10:16 pm

uhh
w poniedziałek to już będzie oficjalnie update ;D

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby pitersik74 » Sun May 20, 2018 10:45 am

ArT wrote:uhh
w poniedziałek to już będzie oficjalnie update ;D

Więc trzeba testować :)
U mnie jest OK nic się nie wiesza próbowałem kilka razy.
Pozdrawiam

Piotr

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby przemko » Mon May 21, 2018 2:45 am

ArT wrote:Drugą kwestie z odświeżaniem parametrów sprawdzimy i poprawimy.
edit: na pewno chwilowe spalanie i ekran użytkownika 2 i pole 6? (prawy dolny róg) v3.5 i v3.6 testuje i działa prawidłowo, hm?


Obecnie po zainstalowaniu 3.6.2 nadal jest ten sam problem z brakiem kasowania pierwszej cyfry w polu 6 dla chwilowego spalania paliwa.

Jak to wyglądało na 3.5 można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/xZmvtounKrA

Podobny problem występuje dla RPM w polu 5 (też zostaje pozostałość po wcześniejszym wyświetlaniu, np. kiedy obroty wejdą na 1620 i spadną do jałowych 960 to ukp wyświetla 1960).

Zapętlenia wyświetlania jeszcze nie testowałem.

Załączyłem plik z ustawieniami pod 3.6 na których widoczny jest ten problem.
Attachments
UKP_v3-6_ustawienia_2018-5-20_154340.zip
(6.13 KiB) Downloaded 241 times

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Mon May 21, 2018 9:53 am

Aaaa widzisz. Dobrze że załączyłeś ustawienia :-)
Testowałem to i wszystko działało poprawnie.
Na Twoich ustawieniach faktycznie jest ten problem.
Okazuje się że tylko w trybie HUD tak się dzieje, a w domyślnym trybie jest OK.
Co ciekawie w drugim trybie HUD (odwróconym) - czyli tryb OLED = 3 - też jest OK.
W trybie OLED 1 i 2 jest ten problem, a w trybach 0 i 3 jest OK.
Nie wiem jeszcze w czym dokładnie jest rzecz - dodałem do listy zadań. Ale na szczęście problem nie jest palący i naciśnięcie dowolnego przycisku odświeży na nowo ekran (nie trzeba przechodzić do kolejnego ekranu i wracać - wystarczy nacisnąć SW2 lub SW3).

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby areksz121 » Wed May 23, 2018 8:20 pm

Ja niestety się nie odzywam bo samochód jest w delegacji w DE i najszybciej w sobotę będę mógł zaktualizować i próbować zawiesić moim sposobem. Na pewno dam znać i jakby co to pokażę dokładnie jak wywołać błąd o ile sytuacja się nie rozwiąże.

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby areksz121 » Fri Jun 15, 2018 11:51 am

Ok, zrobiłem aktualizację. Nie mogłem na początku jej zrobić bo miałem nieoficjalny update z obsługą androida. Zrobiłem ręcznie downgrade do wcześniej otrzymanej wersji 3.5.1 i potem normalnie z poziomu aplikacji poszła aktualizacja do 3.6.2 ;) już klikanie sw1 niby nie zawiesza ukp w czasie komunikatu rezerwy, ale zaś bardzo szybko wyszło coś innego. Zmieniając za pomocą klawiatury UKP poziom paliwa w górę raczej ten problem nie wystąpił, ale jadąc z ilością w dół potrafi się zapętlić, że mogę cały czas zmieniać ilość w górę i w dół, ale brak reakcji na OK (sw3) Czasem pokazał się komunikat rezerwy, a czasem nie, tak jakby UKP w locie bez zatwierdzenia zmieniał ilość paliwa. Dziwne to. Może zarejestruję to na filmie dokładniej to będzie widać co i jak. Wtedy restart UKP za pomocą kabelka i aplikacji przychodzi znów z pomocą :D Powoli stwierdzam, że UKP mnie nie lubi, albo mam takie szczęście do trafiania na błędy :p

edited by admin: dobrze że założyłeś osobny temat, tylko naprawdę nie musiałeś do tego tworzyć nowego konta na forum ;)
Kontynuacja w/w opisanego problemu: viewtopic.php?f=8&t=359


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests