Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Sat May 12, 2018 9:10 am

Klikasz cały czas aż się pojawi alert (i na nim dalej klikasz) czy klikasz kilka razy, potem przestajesz i czekasz na alert? (nie widzę tego na filmie). Jak się wyświetli alert to klikasz raz, czy kilka razy szybko pod rząd czy już wcale nie klikasz?

Co rozumiesz poprzez resetowanie UKP laptopem? (zasilanie idzie tylko z laptopa i odłączasz kabel?). Bo nie widzę żebyś za każdym razem resetował go do fabrycznych.

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby areksz121 » Tue May 15, 2018 12:32 am

Klikam cały czas, nawet jak wystąpi alert i nie wiem czy to zależy od częstotliwości klikania czy może od systemu przerwań. Hm reset-> restart modułu UKP z paska menu aplikacji w Windows ;) Po restarcie wstaje na nowo za każdym razem i natychmiast jak na filmiku.

ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Tue May 15, 2018 8:09 am

Bardzo proszę wrzuć swój plik ustawień.

ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Thu May 17, 2018 6:14 pm

Nikt nie wrzuci? :) Spróbujemy to w ciemno naprawić, ale nic nie obiecuje bo naprawdę przy różnych konfiguracjach nie jestem w stanie wywołać tego zawieszania się. Chciałbym już zamknąć temat aktualizacji v3.6 (już oficjalnej) - dobrze by było ten błąd naprawić przed jej wypuszczeniem.

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby przemko » Thu May 17, 2018 11:58 pm

Spróbowałem jeszcze raz zasymulować tą nieprawidłowość i się lekko zdziwiłem bo nie byłem w stanie tego osiągnąć. Wszystko działało ok. W czasie kiedy pierwszy raz to dostrzegłem do teraz, przypomnienie o nadchodzącej inspekcji zostało zresetowane (być może jest to z tym powiązane).
Pokombinowałem troszeczkę i udało mi się ponownie to zasymulować. Poniższy opis pochodzi z szybkich testów więc niestety nie zweryfikowałem w 100% czy to są wszystkie kroki aby powtórzyć to zawieszenie.

Wydaje mi się, że aby to uzyskać trzeba na włączonym zapłonie zapisać ustawienia do UKP zawierające ostrzeżenie o inspekcji które będzie już wyświetlane przy starcie UKP(np. najbliższa inspekcja za 400 km). W momencie zapisywania ustawień UKP pika i wyświetla przez chwile trójkąt ostrzegawczy bez żadnego napisu (mam wrażenie że to jest pierwszy krok który umożliwia zawieszenie UKP podczas klikania przy wyświetlaniu ostrzeżenia). Następnie wystarczy klikać tak jak to kolega nagrał na filmie podczas wyświetlania ostrzeżenia i powinno się zapętlić (niestety nie miałem czasu na sprawdzenie czy wystarczy 2 razy kliknąć podczas ostrzeżenia).

Obecnie nie mam wolnego czasu aby sprawdzić co należy dokładniej zrobić aby to zasymulować. Może podczas weekendu znajdę chwilkę na testy i doprecyzowanie opisu.

ArT wrote:Chciałbym już zamknąć temat aktualizacji v3.6 (już oficjalnej) - dobrze by było ten błąd naprawić przed jej wypuszczeniem.


To tak jeszcze przy okazji zwrócę uwagę, że w trybie HUD OLED 2 są źle obracane opisy przy ekranie oscyloskopu (błahy problem), oraz w ekranie użytkownika 2 w polu 6 nie jest czyszczone pierwsze miejsce dla chwilowego zużycia paliwa. Jak ruszam to pokazywane jest spalanie rzędu 15.8 l/100km po chwili zaczynam hamować silnikiem i widzie 10.0 l/h, lub 10.8 l/h na biegu jałowym. Jak by to tak można też dla 3.6 naprawić to było by super, bo to już bardziej upierdliwe podczas jazdy jest.

ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Fri May 18, 2018 11:21 am

Faktycznie przy takich ustawieniach i zapisywaniu ustawień z USB wyskakuje alert z samym wykrzyknikiem (poprawione), ale nadal nie jestem w stanie wywołać efektu jak na filmie / zawieszania się. Mimo to mam pewne podejrzenia związane z przechowywaniem informacji o ostatnio wyświetlanym ekranie (ta informacja jest zapisywana przed wyświetleniem alertu, a potem jest przywracany ostatnio wyświetlany ekran). Jeżeli UKP w jakiś sposób zachowałby złą informacje o ostatnio wyświetlanym ekranie, wtedy próba jego przywrócenia może mieć nieprzewidziany skutek. To są tylko spekulacje, ale bez sposobu na wywołanie tego błędu nie ma jak sprawdzić. Dodamy zabezpieczenie aby nie przywracał ekranu co do którego nie jest pewien - może to pomoże.

Co do trybu HUD i ekranu oscyloskopu - jest to już od jakiegoś czasu poprawione (będzie w aktualizacji)

Drugą kwestie z odświeżaniem parametrów sprawdzimy i poprawimy.
edit: na pewno chwilowe spalanie i ekran użytkownika 2 i pole 6? (prawy dolny róg) v3.5 i v3.6 testuje i działa prawidłowo, hm?

ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Fri May 18, 2018 1:18 pm

Sprawdźcie proszę na ostatniej wersji (poprawki w ciemno) i dajcie znać:

Wersja PRO:
UKP-PRO v3.6.2

Wersja ZWYKŁA:
UKP-3 v.3.6.2

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby pitersik74 » Sat May 19, 2018 5:47 pm

Witam
Mnie UKP nie chce wejść w tryb aktualizacji nawet po czyszczeniu pamięci.
Czegoś mi brakuje ? Win 8,1
Pozdrawiam

Piotr

ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby ArT » Sat May 19, 2018 5:49 pm

Pewnie tylko przywracasz ustawienia fabryczne, a nie stan fabryczny.
Na pewno naciskasz CTRL + SHIFT + ALT + R (a nie CTRL + ALT + R) ?
a potem CTRL + ALT + SHIFT + B?

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zawieszanie się UKP PRO przy naciśnięciu przycisku podczas powitania [bug fixed]

Postby pitersik74 » Sat May 19, 2018 6:33 pm

Zaraz sprawdzę bo ja najpierw "B" A potem "R"
"UWAGA! Jeśli urządzenie nie chce przejść w tryb aktualizacji DFU to należy wyczyścić pamięć urządzenia
(CTRL + ALT + SHIFT + R)"
I trzeba dodać dla takich jak ja że następnie znów należy ''B'' :)
Pozdrawiam

Piotr


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron