UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
krakgrzegorz
Posts: 1
Joined: Mon Jul 02, 2018 6:41 pm

UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby krakgrzegorz » Mon Jul 02, 2018 7:11 pm

Od dłuższego czasu mam problem z UKP-3 .Sterownik uniemożliwia wyjście z poziomu ustawień.
Opisze dokładniej.
Po zatankowaniu lpg wchodzę w zbiorniki, zazwyczaj mam już 0 przytrzymuję przycisk i jestem w ustawieniach tankowania.
Wszystkie opcje działają,ale przy końcowych opcjach czy wyzerować licznik -tak-nie - sterownik się zawiesza w taki sposób że nie można już wyjść z ustawień, nie następuje powrót do ekranu licznika. Stało się tak u mnie już wiele razy. Pomaga dopiero odłączenie akumulatora. Jest to dość kłopotliwe bo trzeba od nowa wprowadzać pewne dane.
Z tego co pamiętam robiłem tak ostatni raz przy wyłączonym silniku po zatankowaniu. Mam auto z gazem.
Proszę o rozwiązanie tego problemu. Może by zrobić funkcję resetu sterownika z poziomu przycisków- tak jak przez komputer?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas zmiany ustawień

Postby ArT » Tue Jul 03, 2018 8:29 am

Która wersja UKP?
Jeżeli ostatnia (3.6) to wrzuć proszę swój plik ustawień wyeksportowany z programu oraz napisz sekwencje kroków aby odtworzyć ten błąd.
Jeżeli starsza wersja to zaktualizuj proszę UKP do ostatniej wersji i sprawdź czy nadal problem występuje.

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas zmiany ustawień

Postby areksz121 » Tue Jul 03, 2018 9:48 pm

W wersji 3.6 ale nieoficjalnej (obsługa Android) tankowanie działało bez problemu. Problem był z inspekcjami i alertami (np wciskanie przycisku w czasie alertu). W oficjalnej wersji teraz wszystko działa dobrze, aczkolwiek raz alert rezerwy czasem się pojawi, czasem nie, a innym znów razem wyskakuje sam wykrzyknik i pracuje dalej. Wcześniej jak była np rezerwa LPG, to wystarczylo przełączyć na benzynę i znów LPG i rezerwa pikała nawet jak przełączało się wielokrotnie. Ostatnio tankowałem oba paliwa Pb i LPG i tylko czekałem czy się znów zawiesi :D Ale o dziwo zmieniłem ilość benzyny o 12l i LPG do pełna (48l). Ustawienia jednakowe bez zmian.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby ArT » Wed Jul 04, 2018 9:22 am

Niestety z opisu nie bardzo jestem w stanie zrozumieć co dokładnie masz na myśli.

1. wchodzisz w zbiorniki (ilość paliwa LPG wynosi 0, ilość paliwa PB wynosi...? , aktualne silnik pracuje na paliwie... ?)
2. wchodzisz w aktualizacje statystyk
... tutaj nie opisałeś co robisz dalej
4. przy wyborze ostaniej opcji "czy wyzerować licznik tak/nie" klikasz ... i ukp nie chce wyjść z aktualizacji statystyk

Sprawdzam i wszystko działa prawidłowo, więc proszę o plik ustawień i pełną sekwencje kroków do odtworzenia aby wywołać ten błąd. Może nagraj filmik. Plik ustawień jest potrzebny aby odtworzyć dokładnego klona Twojego UKP i na nim przetestować sekwencje kroków prowadzącą do błędu.

I jeszcze jedno pytanie - skąd dokładnie masz podłączone sygnały na pinach A10 i A11?

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby pitersik74 » Thu Jul 05, 2018 7:56 pm

Dziś i mnie dopadła ta przypadłość. UKP PRO wer.3,6
Po zatankowaniu odpalam auto,i szybko naciskam SW3 w między czasie wyskoczył alert wymiany filtra.
Klikam że tankowane do pełna (lpg) i aby wyzerować liczniki, i się zawiesił w pętli tzn. można klikać aktualizuj zbiornik, dodawać i ujmować paliwa ale nie chce wyjść z funkcji tankowania. wyłączenie i szybkie włączenie nie przyniosło skutku.Jest ekran powitalny, następnie alert wymiany filtra i wchodzi w tryb tankowania. U mnie na szczęście po przybyciu do domu i próbie nagrania (zgasiłem silnik) filmiku wszystko samo wróciło do normy. Ekran powitania, alert i następnie bieżące wskazania.
Pozdrawiam

Piotr

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby ArT » Fri Jul 06, 2018 9:37 am

Nie dzieje się tak przypadkiem wtedy kiedy aktualizujecie ilość paliwa, a w tym czasie Wam się przełączy silnik na drugi rodzaj paliwa? Czy zawsze tak się dzieje jak w czasie aktualizowania statystyk wyskoczy jakiś alert? W ustawieniach ekranu powitalnego macie wybrany "ostatni ekran" czy "domyślny ekran"?

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby pitersik74 » Sat Jul 07, 2018 7:12 pm

Szczerze nie zwróciłem uwagi na przełączanie paliw. Lecz myślę że nie bo w LPG mam ustawiony tzw."ciepły start" czyli odpala na gazie. Jak tu zamieścić plik ustawień? czy na email ?
ArT wrote:Czy zawsze tak się dzieje jak w czasie aktualizowania statystyk wyskoczy jakiś alert?

Mnie przydarzyło się pierwszy raz, i samo "naprawiło" nie musiałem odłączać aku.
Pozdrawiam

Piotr

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby ArT » Mon Jul 09, 2018 2:56 pm

najlepiej spakować do zip i zamieścić jako załącznik na forum

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby pitersik74 » Mon Jul 09, 2018 6:54 pm

Ok tu masz moje ustawienia.
Attachments
UKP_v3-6_ustawienia_2018-5-19_151244.rar
(5.93 KiB) Downloaded 232 times
Pozdrawiam

Piotr

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP-3 - zawieszanie sie podczas aktualizacji poziomu paliwa

Postby ArT » Tue Jul 10, 2018 11:40 am

Ok chyba znalazłem gdzie jest błąd. W ostatniej wersji alerty mogą wyskoczyć w każdym ekranie - w poprzedniej wersji alert nie mógł wyskoczyć np. podczas aktualizacji paliwa (teraz już wiem dlaczego hyhy). Jeżeli wyskoczy alert podczas aktualizacji paliwa to może się pojawić wspomniany problem. Jeżeli w ustawieniach -> ekrany -> ekran startowy będzie wybrany "domyślny" to wyłączenie i włączenie stacyjki zawsze pomaga, bo ekran wróci do domyślnego. Jeżeli jest tam wybrany "ostatni ekran" to za każdym razem będzie ładował ekran resetowania statystyk i żeby z niego wyjść trzeba podłączyć USB i przestawić ekran startowy. To teraz trzeba to poprawić... ;) Do czasu aktualizacji proponuje albo ustawić ekran startowy na domyślny, albo nie resetować statystyk wcześniej niż 10 sekund po przekręceniu zapłonu (alerty się aktywują 8 sekund po przekręceniu zapłonu) - jak już alerty się wyświetlą (np. rezerwa) to można wejść w aktualizacje statystyk.


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests