Problem zpodłączeniem VSS. Pytanie dot. wtrysków

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
SirBufor
Posts: 3
Joined: Sat Sep 08, 2018 12:52 am

Problem zpodłączeniem VSS. Pytanie dot. wtrysków

Postby SirBufor » Sat Sep 08, 2018 1:06 am

Witam
Napotkałem problem przy podłączaniu UKP PRO. Otóż znalazłem taki oto schemat mojego ECU samochodu gdzie pod C23 powinien być sygnał VSS. Po podłączeniu się do C23 UKP odczytuje 1 impuls co jakieś 500m lub wcale. Nie mogę znaleźć nigdzie dobrego schematu pełnej instalacji elektrycznej mojego samochodu i innych wyjść VCC. Auto Honda Accord Coupe 3.0 V6 CG2.

Jedynie po rozebraniu zegarów znalazłem 4 bolce które bezpośrednio idą do prędkościomierza, moje pytanie czy mogę się polutować do jednego z nich czy do wszystkich 4 naraz.

Pytanie dotyczące wtrysków brzmi,jeśli mam wtryski benzynowe i gazowe to czy muszę się podłączyć jednym kablem do jednego i drugiego naraz?

Link do schematu który znalazłem:
https://www.innovatemotorsports.com/resources/1998_2002_Honda_Accord.php

Zdjęcie gniazd bolców od prędkościomierza.
Image

ArT
Posts: 1507
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 161 times

Re: Problem zpodłączeniem VSS. Pytanie dot. wtrysków

Postby ArT » Sun Sep 09, 2018 12:36 pm

Najpierw przed jakimkolwiek podłączeniem nalezy sprawdzic to co jest za sygnal. Do VSS musi byc taki sygnal jak opisany w instrukcji rozdzial 2.4.6. A jaki sygnal jest na c23? Na pewno dobrze sprawdziles? Bede mogl to sprawdzic w dokumentacji ale dopiero za tydzien (urlop i mam dostep tylko do telefonu)

Co do wtryskow ansolutnie nie podlaczaj dwoch sygnałów do jednego pinu. Rowniez nalezy podlaczyc tak jak to jest opisane w instrukcji - rozdzialy 2.4.5 i 2.4.9. Prosze zapoznaj sie z instrukcja bo tam sa odpowiedzi na Twoje pytania.

SirBufor
Posts: 3
Joined: Sat Sep 08, 2018 12:52 am

Re: Problem zpodłączeniem VSS. Pytanie dot. wtrysków

Postby SirBufor » Mon Sep 10, 2018 12:49 pm

Super, dziękuje za odpowiedź. Z wtryskami to chyba chwilowe zaćmienie umysłu :D. Podpiąłem się pod vss w automatycznej skrzyni. Tutaj pojawia się problem, rozdzielczość prędkości super, aczkolwiek tylko do 106 km/h zgadza się z gpsem, po przekroczeniu prędkości 106km/h prędkość na ukp spada i waha się od 89 do 101km/h :(

ixion
Posts: 44
Joined: Mon Jul 16, 2018 8:36 pm
Has thanked: 2 times

Re: Problem zpodłączeniem VSS. Pytanie dot. wtrysków

Postby ixion » Mon Sep 10, 2018 1:22 pm

A robiłeś już kalibracje?

SirBufor
Posts: 3
Joined: Sat Sep 08, 2018 12:52 am

Re: Problem zpodłączeniem VSS. Pytanie dot. wtrysków

Postby SirBufor » Mon Sep 10, 2018 1:24 pm

Tak pełną na dystansie 5km

ArT
Posts: 1507
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 161 times

Re: Problem zpodłączeniem VSS. Pytanie dot. wtrysków

Postby ArT » Mon Sep 10, 2018 10:11 pm

Wylacz odklocanie vss i bedzie ok - maly checkbox przy stalej vss w ustawieniach w aplikacji.


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron