ME 7.5 - UKP + czujniki

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
zxxck
Posts: 2
Joined: Tue Mar 12, 2019 5:26 pm

ME 7.5 - UKP + czujniki

Postby zxxck » Tue Mar 12, 2019 5:57 pm

Cześć,

Zwracam się do was z konkretnym zapytaniem, posiadam samochód z grupy VAG z dość powszechnie znanym silnikiem 1.8t na sterowniku ME 7.5 (ostatnia generacja). Niestety przeglądając forum znalazłem jakieś informacje ale są one nie do końca dla mnie konkretne...

Temat który mnie nurtuje to jak wygląda sprawa wykorzystani oryginalnych czujników zamontowanych w samochodzie ?

Czy posiadając czujnik MAP montowany w układzie dolotowym jestem w stanie wykorzystać go do odczytu ciśnienia doładowania ? Zdaje sobie sprawę że pokazują on ciśnienie bezwzględne (doładowania + atmosferyczne) ale może wspomniane UKP jest się w stanie skalibrować na -1b ?

Dodatkowo VCDS daje możliwość sprawdzenia temperatury w układzie dolotowym podczas jazdy, Czy jest możliwość aby wspomniany MAP dawał takie możliwości ? Podczas przerabiania całego układu dolotowego nie znalazłem żadnego innego czujnika ;/

Może okazać się, że moje pytania są mega oczywiste i elementarne ale jeżeli chodzi o elektroniką to nie czuje się tutaj jakiś mocny więc może znajdzie się ktoś kto nieco rozjaśni mi temat.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: ME 7.5 - UKP + czujniki

Postby ArT » Tue Mar 12, 2019 6:02 pm

Cześć, tak można się podłączyć pod fabryczny MAP i ustawić go tak aby wyświetlał tylko ciśnienie doładowania (i podciśnienie).
W MAP powinieneś mieć też wbudowany termistor i też można się pod niego podłączyć, aczkolwiek lepszym rozwiązaniem może być wrzucenie dodatkowego czujnika (np. DS18B20 z zestawu) w dolot bo jest dokładniejszy i nie trzeba będzie go skalować. Ewentualnie jeden czujnik przed intercoolerem a drugi za (wtedy widać kiedy intercooler już nie wyrabia).

Zerknij na ten poradnik dot. czujników viewtopic.php?f=27&t=128

jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: ME 7.5 - UKP + czujniki

Postby jacek79 » Tue Mar 12, 2019 8:54 pm

tak możesz zastosować zamontowany tam czujnik MAP do ciśnienia i temp., ale fajnie by było tak jak ArT napisał widzieć temp przed i za chodnicą,
dodatkowo temperatura i ciśnienie oleju, temp na wydechu oraz AFR

zxxck
Posts: 2
Joined: Tue Mar 12, 2019 5:26 pm

Re: ME 7.5 - UKP + czujniki

Postby zxxck » Tue Mar 12, 2019 11:20 pm

Dzięki za informacje, czyli rozumiem ze wykorzystanie oryginalnego MAP sensora będzie równie dokładne w odczycie wartości jak w przypadku dodatkowego (zewnętrznego ).

Co do pozostałych wskaźników planuje jeszcze ogarnąć temp. Oleju i ciśnienie. Co do AFR i temp wydechu pojawia się problem ponieważ seryjnie nie mam możliwości podłączenia EGT (brak mocowania) a do AFR z tego co doczytałem potrzebny będzie zewnętrzny kontroler.

jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: ME 7.5 - UKP + czujniki

Postby jacek79 » Fri Mar 15, 2019 8:37 pm

jak niemasz mocowania to sobie dorób
dodatkowy sterownik nie jest problemem, pare przewodów i założony


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests