Prędkość i temperatura silnika

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
ArT
Posts: 1515
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 52 times
Been thanked: 161 times

Re: Prędkość i temperatura silnika

Postby ArT » Fri Apr 05, 2024 9:03 am

Lambada700 wrote:W serwisie poprosiłem o podłączenie czujnika ciśnienia oleju reveltronics pod piny A4, A6 i A8 oraz czujnik temperatury oleju ds18b20 przygotowany jak w przykładach montażu w wydrążonym czujniku auto gauge, pod piny A16, A17 i A18.


Założenie dobre :-)

Lambada700 wrote:Po montażu temperatura wyświetlała się prawidłowo, a ciśnienie pokazywało stałe 12,1 bara. Poprosiłem o zmianę pinu A8 na A20 co oczywiście nie pomogło i nie pokazywała się już żadna wartość ciśnienia.


Czujnik temp DS podłączony ok, a na A8 musiało być stałe +5V

Lambada700 wrote:Poprosiłem o zmianę pinu A8 na A20 co oczywiście nie pomogło i nie pokazywała się już żadna wartość ciśnienia. Ponownie poprosiłem o przełożenie z A20 na A8 i… usłyszałem że pod pinem A8 coś jest i kiedy powiedziałem żeby usunąć ten przewód bo nic tam nie powinno być to przestała się wyświetlać temperatura oleju, a ciśnienie dalej się nie pokazuje. Podejrzewam więc że elektryk pomylił piny i teraz hipotetyczne pytanie czy jeśli przy pierwszym montażu podłączył czujnik ds18b20 pod pin A8 to temperatura byłaby wyświetlana poprawnie tak samo gdyby podłączył sygnał pod A17?


DS musiał być podłączony pod piny A16 A17 A18 żeby działał. Nie wykluczone że jeden z przewodów był dodatkowo podłączony pod A8 i wtedy nadal by działał.

Lambada700 wrote:Oraz czy podłączenie sygnału czujnika ciśnienia pod pin A17 mogło spowodować wyświetlanie wartości 12,1 bar? Dzięki tej odpowiedzi łatwiej będzie odnaleźć błąd w podłączeniu


Nie. Musiało być podłączone ok +5V na pin A8 (Adc1).

Proponuje wziąć multimetr i przepikać samemu przewody, które gdzie dochodzą bo widać że niestety ale elektryk coś nie ogarnia.


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests