Czujnik temperatury Map Sensor a gwarancja

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
LineaTurbo
Posts: 2
Joined: Sun Jun 27, 2021 12:33 am

Czujnik temperatury Map Sensor a gwarancja

Postby LineaTurbo » Sun Jun 27, 2021 12:42 am

Witam wszystkich forumowiczów.
Posiadam UKP PRO już prawie rok. Sukcesywnie podłączałem kolejne czujniki w tym tygodniu przy okazji zmiany zawieszenia postanowiłem dokończyć podłączanie ostatnich czujników. Posiadam taki oto oryginalny map sensor Image

Ciśnienie podłączone już jakiś czas, chciałbym jednak jeszcze podpiąć temp. z tego map sensora, jednak brakuje mi wejść Adc, czytałem wątek odnośnie zmiany AdcVcc na AdcX i o ile to nie problem abym wykonał taka przeróbkę o tyle chciałbym wiedzieć jak wygląda kwestia gwarancji po czymś takim ? Ewentualnie czy można w jakiś inny sposób uzyskać pomiar temp. z fabrycznego map sensora. Jedyne wolne piny które mi zostały to te od czujników cyfrowych.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Czujnik temperatury Map Sensor a gwarancja

Postby ArT » Mon Jun 28, 2021 11:18 am

Do odczytu tej temperatury będziesz potrzebował wejścia AdcX i żadnego innego. Można przerobić wejścia AdcVccX na AdcX ale trzeba otwierać moduł, będziesz musiał zerwać plombę gwarancyjną, a zerwana plomba to brak gwarancji. Oczywiście jak się zdarzy po tym jakaś usterka która w żaden sposób nie będzie związana z ingerencją wewnątrz to przecież nie będziemy robić problemu z naprawą :)

Na zdjęciu https://www.dropbox.com/s/5rtsw6f45g8hg ... d.jpg?dl=0 masz zaznaczone dwa rezystory które trzeba wylutować, R14 jest do AdcVcc1 a R21 do AdcVcc2.

LineaTurbo
Posts: 2
Joined: Sun Jun 27, 2021 12:33 am

Re: Czujnik temperatury Map Sensor a gwarancja

Postby LineaTurbo » Mon Jun 28, 2021 5:25 pm

Super, dzięki za informację! W takim razie zabieram się za przeróbkę :D


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests