Odczyt EGT a obciążenie Aku?

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Odczyt EGT a obciążenie Aku?

Postby tinuviel » Wed Oct 20, 2021 9:22 pm

Czy ja mam omamy czy odczyt EGT zmienia się w zależności od tego czy światła w aucie są włączone czy nie? :D

https://youtu.be/n4fAwdcTefM

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Odczyt EGT a obciążenie Aku?

Postby ArT » Thu Oct 21, 2021 7:37 am

faktycznie te 8C pływa ale ciężko powiedzieć czy to przez światła. 8C to na EGT to 8*0,004V = 0,032V na wyjściu wzmacniacza, możliwe że masa która jest podłączona do wzmacniacza zbiera jakieś zakłócenia przy włączonych/wyłączonych światłach ale to tylko domysły bo fluktuacja to 0,2% pomiaru (8C z 420C) a samą dokładność pomiaru EGT masz +/- 1% więc nie przejmowałbym się tym. A no i samo zasilanie UKP jak mocno pływa to może mieć to wpływ na pomiar, bardzo delikatny ale zawsze.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Odczyt EGT a obciążenie Aku?

Postby tinuviel » Mon Jul 18, 2022 8:25 pm

Właśnie zmieniłem trochę instalacje w aucie, póki co tylko w komorze silnika. Zasilanie teraz najpierw do stabilizatora który wypluwa zawsze ładne 12V a później przez skrzynkę bezpieczników na czujniki (te które potrzebują 12V) albo przez step-down 12->5V też stabilizowany i dalej przez skrzynkę bezpieczników na czujniki (te które potrzebują 5V). To samo będe niebawem robić w kabinie tak żeby wszystko co tam jest dołożone miało stabilne napięcie :)


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron