Aktualizacja v3.3 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1373
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 48 times
Been thanked: 142 times

Aktualizacja v3.3 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby ArT » Thu Feb 18, 2016 7:38 pm

uwaga: temat archiwalny - jest już dostępna nowsza aktualizacja.

Od dziś można aktualizować UKP-3 i UKP-PRO do wersji 3.3. Kilka zmian i kilka poprawek:

Zwiększona częstotliwość wyświetlania wskazań z czujników analogowych

Wskazania ciśnienia doładowania, ciśnienia oleju, AFR i EGT teraz są odświeżane na ekranie 5x szybciej. Pomiar z tych czujników (np. do alertów) przeprowadzany jest 50x na sekundę, a wyświetlanie na ekranie odbywa się z częstotliwością 5x na sekundę (wartość uśredniona z 10 próbek)

Zwiększona częstotliwość pomiaru z cyfrowych czujników temperatury DS18B20

Jeżeli ktoś nie wykorzysta wszystkich wejść na cyfrowe czujniki temperatury, to te które są wykorzystane będą próbkowane częściej. Przykład: w UKP-PRO są 4 wejścia na cyfrowe czujniki temperatury - jeżeli ktoś podłączy tylko 1 to będzie on 4x szybciej próbkowany niż jakby podłączył wszystkie 4. Jeżeli podłączy 2 to nadal będzie to 2x szybciej niż jakby podłączył 4.

Koszty eksploatacji w liczniku TRIP

Dodano możliwość wprowadzenia kosztów eksploatacji. Teraz w liczniku TRIP można wprowadzić nie tylko koszt paliwa, ale również koszt przejechania 1 kilometra. W ten sposób w kosztach podróży można uwzględnić rzeczywisty koszt eksploatacji auta. Od teraz w liczniku TRIP oraz w podsumowaniu każdej podróży koszt jaki się wyświetla to łączny koszt paliwa + koszt eksploatacji. Funkcja bardziej dla tych, którzy prowadzą kosztorys eksploatacji auta i znają koszt przejechania 1km. Jeżeli ktoś nie zna tego kosztu to może wprowadzić 0zł (wtedy nie będzie uwzględniany) lub wartość średnią, zwykle to jest 20-50gr/1km.


Pozostałe drobne poprawki, m.in:

- poprawiono wykrywanie PB/LPG po hard-resecie urządzenia
- dodano odświeżenie ekranów po każdorazowej zmianie zasilania paliwa
- możliwość podłączenia dłuższej taśmy do UKP-PRO (OLED 3,2" będzie działać na 2 metrowej taśmie)

Dla kogo aktualizacja i jak zaktualizować?

Aktualizacja jest bezpłatna. Będzie działać z każdym UKP-3 i UKP-PRO. Sposób aktualizacji jest opisany w instrukcji aktualizacji (w programie menu pomoc -> instrukcje). W przypadku problemów z przejściem w tryb aktualizacji należy wpierw przeprowadzić hard-reset urządzenia (kombinacja klawiszy CTRL + ALT + SHIFT + R - wszystkie ustawienia i statystyki zostaną wyczyszczone) a dopiero potem aktualizować.

Jeżeli masz pomysł na kolejne usprawnienia to podziel się w tym temacie. Mimo że nie na wszystkie pomysły odpowiadamy to czytamy wszystkie wypowiedzi. Temat zawiera już parę ciekawych propozycji które jeszcze będziemy starali się wprowadzić z kolejnymi aktualizacjami.

Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest