Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
caro86wlkp
Posts: 6
Joined: Fri Apr 17, 2020 12:45 am

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby caro86wlkp » Mon May 25, 2020 9:31 pm

Jako to mój pierwszy post witam wszystkich gorąco. Od kilku dni jestem posiadaczem UKP-PRO. Na razie w trakcie podłączania.
Czy jest możliwość żeby dodać do DigOutUser opcje sterowania zależną od obrotów. W przyszłości chce w moim starym TDI dołożyć dotrysk LPG. Prawdopodobnie będzie to najprostsza instalacja gdzie nie będzie żadnego układu sterującego tylko jeden zaworek.
I fajnie by było mieć możliwość sterowania tym zaworkiem po osiągnięciu jakiś obrotów np 1.5tyś obr

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Tue May 26, 2020 7:54 am

DigOutUser jest do sterowania sygnałem o niskiej częstotliwości - opóźnienie przełączenia może być od 0.1 do 1.0s więc jest to raczej tylko do sterowania przekaźnikiem na podstawie wartości które wolno się zmieniają w czasie i lepiej żeby nie bazował na RPM które szybko się zmieniają.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby tinuviel » Wed Sep 09, 2020 12:08 pm

Nie wiem czy tego już gdzieś nie pisałem ale gdybyście kiedyś planowali nową wersję to rzucam taką luźną susugestią:


telefon/tablet/radio z androidem))))))bluetooth(((((((OBD-----kabel-do-centalki-----cetralka-ukp-----czujniki

I teraz tak: OBD zaczytuje z auta tego czego OBD zaczytać może + to co dostanie od centralki UKP i jej czujników.

Czyli dla użytkownika:
- wyciąga telefon, łączy się po BT z OBD, uruchamia Torque (czy podobną) i tam widzi np. temperaturę płynu chłodniczego z ECU + temperaturę oleju z dedykowanego czujnika od UKP. Nie wiem ile zachodu byłoby z podszyciem się pod PID czujnika temperatury oleju na poziomie OBD ale jest to pewnie do zrobienia. Sama apka Torque po uruchomieniu widzi też "puste" sygnały jeżeli ECU auta ich nie obsługuje (np. EGT) więc raczej jest to do ogarnięcia. Odpada praca związana z całym pisaniem softu na androida, po części odpada też kwestia wyświetlacza. Do tego chyba też łatwiej sprzedać urządzenie które można "out of the box" podpiąć do OBD i już mieć podstawowe wskazania a więcej można podłączyć z czasem wedle uznania.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Wed Sep 09, 2020 12:27 pm

Obecna wersja apki UKP Android ma już głęboko zaszyta obsługę podstawowych PIDów na OBD i CAN oraz zrobioną całą komunikacje BT.. spokojnie, coś się kiedyś pojawi... ;)

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby tinuviel » Wed Sep 09, 2020 2:15 pm

ArT wrote:Obecna wersja apki UKP Android ma już głęboko zaszyta obsługę podstawowych PIDów na OBD i CAN oraz zrobioną całą komunikacje BT.. spokojnie, coś się kiedyś pojawi... ;)


zacnie - kibicuje i jak coś to piszę się na testy polowe :)

komak250
Posts: 2
Joined: Fri Jul 16, 2021 8:14 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby komak250 » Fri Jul 16, 2021 8:35 pm

Witam. Jeśli jest to możliwe to proszę o możliwość przypisana w "UR" i/lub "UL" odczytu temperatury oleju, i jeszcze te interwały "Inspekcje" wpisywane ręcznie bo minimalne 5tyś km to dla mnie o 4 tyś za dużo...hmm można by rozważyć coś takiego że jeżeli na jednym ekranie będzie dwa razy ten sam parametr(np.EGT(CH1) to okienko wyświetlania będzie jedno duże wskazanie a nie dwa razy to samo.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Jul 19, 2021 8:42 am

Można ustawić inspekcje na dowolną wartość poprzez wpisanie przebiegu przy jakiej ma wystąpić kolejna inspekcja, więc możesz wpisać nawet za 100km

komak250
Posts: 2
Joined: Fri Jul 16, 2021 8:14 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby komak250 » Mon Jul 19, 2021 7:54 pm

Okej ale to będzie działać 1 raz a mi chodzi o to by cyklicznie co 1000km pojawił się komunikat "PREMIX" albo "OLEJ" np kasowany/resetowany przyciskiem

yaaro
Posts: 2
Joined: Wed Feb 16, 2022 1:23 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby yaaro » Thu Feb 24, 2022 8:08 am

Witam wszystkich. Sugeruję zastanowić się, czy byłaby możliwość inicjowania mocniejszego podświetlenia ekranu UKP po przekroczeniu, na wejściu sygnału świateł, jakiegoś progowego napięcia. Wówczas można by poszukać zmieniającego się napięcia przy podświetleniu liczników i zwiększając to podświetlenie wpływalibyśmy na funkcję dimmer wyświetlacza UKP. Obecnie funkcja dimmer realizowana przez sygnał ze świateł jest w naszym kraju kompletnie bezużyteczna, bo stale musimy jeździć na światłach. Irytująca jest konieczność stałej regulacji podświetlenia dwa razy dziennie, a nie jest to jeden klik, tylko trzeba przelecieć całą procentową skalę podświetlenia. Ciężko o kompromisowe ustawienie ekranu OLED, które nie będzie raziło w nocy, ale będzie widoczne w słońcu.

Marseluss69
Posts: 1
Joined: Sun Apr 16, 2023 9:22 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby Marseluss69 » Sun Apr 16, 2023 9:30 pm

ArT wrote:DigOutUser jest do sterowania sygnałem o niskiej częstotliwości - opóźnienie przełączenia może być od 0.1 do 1.0s więc jest to raczej tylko do sterowania przekaźnikiem na podstawie wartości które wolno się zmieniają w czasie i lepiej żeby nie bazował na RPM które szybko się zmieniają.

Witam, a ja właśnie chciał bym taką obsługę RPM, w moim przypadku jako shift light, taki bajer czerwona lampka po przekaźniku, auto to Mitsubishi Lancer Evolution VIII. Dopiero się zarejestrowałem, ale postaram się jakaś relacje z montażu dodać, a sam wyświetlacz idealnie pasuje w miejsce ori zegarka


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests