Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
piciuok
Posts: 5
Joined: Wed Dec 23, 2015 9:29 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby piciuok » Wed Dec 23, 2015 9:32 pm

Dałoby radę dodać opcję taką, by wyświetlacz podczas montażu odwrócić do góry nogami i co ważne - żeby obraz też obrócił się o 180 stopni. Ustawianie w UKP :)

WreX
Posts: 7
Joined: Sat Mar 28, 2015 4:04 pm
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby WreX » Thu Dec 24, 2015 2:38 pm

Ja się powtórzę ale chciałbym w końcu zobaczyć możliwość włączenia wyświetlania danych tj, ilości paliwa, chwilowego spalania, temperatury itd do drugiego miejsca tj 14,58v albo 55,39l przecież na kompie w sekcji podglądu danych z czujników tak właśnie jest... to nie problem żeby UKP to wyświetlił a każdy by sobie mógł wybrać czy ma być 14,3 czy 14,38 wiem pewnie że to tylko moja fanaberia ale bardzo bym chciał żeby tak właśnie to wyglądało....

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby przemko » Fri Dec 25, 2015 10:39 pm

piciuok wrote:Dałoby radę dodać opcję taką, by wyświetlacz podczas montażu odwrócić do góry nogami i co ważne - żeby obraz też obrócił się o 180 stopni. Ustawianie w UKP :)

Przy okazji można by też dodać możliwość wyświetlenia obrazu w odbiciu lustrzanym aby ułatwić używanie wyświetlacza UKP jako projektora dla HUD (Head-Up Display).

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby kris4cars » Fri Jan 08, 2016 10:08 pm

taka misja:
Mam w aucie opcję dołożenia "komputera" spalonych żarówek.
Jest opcja aby np. po adc wyświetlać komunikaty typu spalona żarówka czy mało płynu spryskiwaczy?

mlynarskitomasz
Posts: 4
Joined: Mon Jan 04, 2016 9:28 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby mlynarskitomasz » Sun Jan 31, 2016 9:24 pm

więc tak po przeczytaniu tematu znalazłem coś co jest bardzo ciekawe i WARTE uwagi czyli:
1. przeliczanie sygnału prędkościomierza i wyjście na prędkościomierz, większość fajnych wozów ma nieseryjne koła i prędkościomierz pokazuje nieprawidłowe informacje więc jeśli było by wyjście z prostym kalkulatorem gdzie manualnie ustawiamy mnożnik bomba!
2. ostrzeżenie o pozostawionych światłach
3.inspekcje od daty oc i przegląd

moje sugestie:
1. zbyt zawężone graniczne wartości np rezerwa nie można zejść poniżej 100 brak możliwości zmiany alertu prędkości
2. brak możliwości dynamicznego pomiaru np oleju jeśli alert ustawimy na 0,3bar to przy jeździe na 3000 obr jak ciśnienie spadnie to musztarda po obiedzie i fajna była by możliwość wprowadzenia kilku progów w zależności od obrotów, ta sama sytuacja dotyczy alertów prędkości mogło by być kilka odobnych prędkości i alerty do nich. ta sama sytuacja dot poziomu paliwa mało które auto ma prostokątny zbiornik i można by było ustawić napięcia progowe napełnienia zbiornika tak jak jest to zrobione w instalacjach lpg
3. wyjście przekaźnika wystarczy na początek na ekranach bez możliwości kasowania przytrzymanie przycisku nr3 włącza lub wyłącza wyjście zastosowań wiele bo w terenowych można włączyć elektrownie, w sportowych neon lub flamerkit cokolwiek, i jako opcja wyświetlania stan przekaźnika.
4. widze że nie bardzo rozwijają się aktualizacje ale można wprowadzić opcje sklepu czyli że każdy wykupi potrzebną aktualizacje a wy będziecie mieli motywacje bo chyba pare sztuk się sprzedało:) i po pare pln na detal nikogo nie zbawi a grosz do grosza......
sugestie wymagające zmian sprzętowych
1 mozliwość podłaczenia boxów zewn. obługujących dodatkowe parametry w wejścia cyfrowe np czujniki parkowania jak kolega wspomniał fajne rozszeżenie i dodatkowe pieniążki

Grzes
Posts: 16
Joined: Tue Sep 15, 2015 7:48 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby Grzes » Mon Feb 01, 2016 2:25 pm

Jak już się uporałem z montażem to odkryłem pewien dokuczliwy mankament. Jeżdżę na LPG, benzyny w baku jest jak kot napłakał. Zazwyczaj w okolicy 10l. Więcej nie trzymam bo ten mały silniczek grzeje się na tyle szybko że na LPG autko przechodzi opuszczając parking :)

W czym problem? Średnie zużycie benzyny wg UKP jest na poziomie 70l/100km. Nie ma się co dziwić skoro na zimnym silniku w lato na benzynie dam rade pokonać kilkadziesiąt metrów. W zimę z 2-3km. Ustawiając alarm rezerwy paliwa w UKP on już zawsze krzyczy że zaraz mi paliwa braknie. Dodajcie osobno możliwość ustawienia limitu dla benzyny/lpg albo przynajmniej ograniczenia tego alarmu tylko do LPG :)

Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby Dudi » Tue Mar 15, 2016 10:05 am

Jak już ktoś chyba wcześniej wspomniał. Opcja dimmera już jest, ale dobrze by było gdyby była możliwość wyboru na jakiej podstawie ma ściemniać wyświetlacz (włączenie świateł, zależność od godziny).

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Thu Apr 21, 2016 10:22 pm

A ja bym widział jedną rzecz. Bo z racji, że używam wskaźnika BP w ukp jako stan LPG w butli.
Ale czy jest możliwość zrobienia wskazania ilości paliwa na ikonce które sam sobie wybierasz? np. skala w % ile jest paliwa w baku. Skok co 5% albo co 10%.
Chodzi mi o ten ekran na którym wybierasz co chcesz mieć wyświetlane. Prosta ikonka KANISTRA i wartość np. W moim przypadku od 0-5V która wyświetla mi się w procentach razem ze spalaniem średnim, chwilowym i czym tam co wybiorę. Wiadomo, że interesuje mnie wskazanie tego paliwa które mogę mieć mierzone czujnikiem a nie poziom LPG który oblicza ukp.
Ktoś rozumie o co mi chodzi i czy to wykonalne?

Mazda626
Posts: 2
Joined: Thu May 12, 2016 10:37 pm
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby Mazda626 » Thu May 12, 2016 10:45 pm

Witam wszystkich, choć jeszcze nie jestem posiadaczem UKP ale śledzę bacznie postępy i noszę się z zamiarem zakupu. Co do aktualizacji to super sprawą byłoby aby można było przyłączyć oba czujniki poziomu paliwa PB/LPG.

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Thu May 12, 2016 10:57 pm

Ja nie czekałem i mogę ci podrzucić patent na arduino. Pewnie ukp sie nie da.


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests