Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
piciuok
Posts: 5
Joined: Wed Dec 23, 2015 9:29 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby piciuok » Mon Jul 11, 2016 12:47 am

Rozumiem że mam naruszyć taśmę od wyświetlacza, odciąć dwa piny i podać + i - z liczników np? :D

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Jul 11, 2016 7:28 am

Tak, ale musisz zwrócić uwagę aby zakres napięć nie przekroczył 5V. Jak będzie 0-5V to ok, ale jak będzie o 0-12V to spalisz LED'y od podświetlenia - w takim przypadku trzeba sygnał przekonwertować na wejściu na 0-5V - najprościej przez dzielnik napięcia

tomybb
Posts: 10
Joined: Tue Apr 21, 2015 10:20 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby tomybb » Wed Jul 13, 2016 10:42 pm

ArT wrote:Da się w wyświetlaczach LCD. Wystarczy na piny 17 i 18 (podświetlenie) podawać napięcie z potencjometru w zakresie 0-5V.
W OLED'ach nie da się - regulacja jest programowa.


W takim razie ja bym prosił o aktualizację w której będzie dało się jeszcze bardziej ściemnić OLEDa ponieważ mimo ustawienia na MIN ciągle świeci za jasno, oczywiście mówie o jeździe w nocy.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Wed Jul 13, 2016 10:49 pm

Nie da się go już bardziej ściemnić. Driver które obsługuje panel (na płycie OLED'a) na to nie pozwala. UKP przy ustawieniu 0% ustawia minimalną jasność i kontrast dla OLED'a, a resztą steruje sterownik który jest na płycie OLED'a.

Kwestia przyzwyczajenia. Bardziej przydatne jest wygaszanie całego wyświetlacza i taka opcja jest w UKP (całkowite wygaszanie po X sekundach bezczynności).

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Thu Jul 14, 2016 9:23 am

A może naklej na oleda folie przyciemniającą?

tomybb
Posts: 10
Joined: Tue Apr 21, 2015 10:20 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby tomybb » Thu Jul 14, 2016 10:17 pm

Też o tym myślałem:)

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby kris4cars » Sun Sep 18, 2016 12:22 pm

Dziś bawiłem się trochę ukp i mam kolejne sugestie:
Po raz kolejny miałem problem z połączeniem się z ukp ( nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje). Wgl system go nie wykrywał, pomogło odpięcie zasilania i odczekanie dłuższej chwili. Jak się połączy to już nic nie jest w stanie zerwać połączenia.

Rzeczy mniej ważne to:
UKP nie resetuje się sam po zatankowaniu pb, tak być powinno czy to jakiś błąd?
Strasznie brakuje mi opcji podpięcia sensoru poziomu lpg
jest opcja zmiany jednostki AFR na LAMBDA? dodam iż Lambda jest bardziej uniwersalną jednostką niż AFR. Dla wyjaśnienia mieszanka stechiometryczna dla PB do 14,7 AFR ale Lambda =1, a dla LPG stechimetria to 15,5 AFR ale Lambda = 1

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Sep 19, 2016 2:20 pm

Jeżeli chodzi o USB to podłączony na stałe kabel działa jak antena i czasem zawiesza kontroler od USB. W wersji v3.4 dodana została reinicjalizacja USB przy każdym przekręceniu kluczyka w stacyjce więc powinno to rozwiązać problem.

W chwili obecnej można przeskalować AFR na lambda i podmienić ikonę od AFR na swoją (UKP-PRO).
W wersji v3.4 niby dodana już jest możliwość wyświetlenia lambda zamiast AFR ale jest pewien problem bo GUI jest dostosowane do wyświetlania wartości z 1 miejscem po przecinku, a lambda przydałoby się wyświetlać 2 miejsca po przecinku tak że nie wiem czy finalnie zostanie ta opcja udostępniona bo wiąże się to z szeregiem czasochłonnych zmian.

UKP
Posts: 1
Joined: Fri Sep 23, 2016 9:04 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby UKP » Fri Sep 23, 2016 9:07 pm

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie!

Nie mogę się doprosić aby wprowadzić w UKP 2.5 inspekcję na daną datę (przegląd oraz ubezpieczenie) :

Pozdrawiam ;)

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Thu Oct 06, 2016 11:25 pm

A czy można by zrobić coś takiego, że podczas tankowania można zresetować przebieg, wprowadzić ilość paliwa albo pełne tankowanie ale pozostawić średnie spalanie? Bo teraz można pozostawić średnie spalanie ale razem z tym zostaje przejechany dystans od tankowania. A jak resetujesz żeby przebieg przy tankowaniu był zero to średnia spalania także się resetuje. Mogła by być opcja czy wybór skasowania aby przebiegu bez kasowania średniej.


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests

cron