Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Sat Mar 16, 2019 5:37 pm

gaz chyba zawsze sie tankuje do pełna
wiec wystarczyła by funkcja wykrywania samego tankowania - po włączeniu zapłonu napięcie wzrosło do poziomu z min 3,5V powyżej np 4,2V to zbiornik LPG pełny . KONIEC

a można by narazie zrobić prostą obsługę dodatkowej temperatury - tylko wyświetlanie, bez sterowania wyjściem, loggera ....

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Mar 18, 2019 11:04 am

no właśnie z tego co pisali to nie zawsze do końca :P

jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Mon Mar 18, 2019 8:17 pm

ręce opadają :roll:
paliwo za pół darmo i jeszcze tankują po 20 zł

a w przypadku benzyny nie rozjeżdża sie? bo przecież czujnik ilości nie pokaże z dokładnością do 2l, w jednym z samochodów mogę mieć zatankowane do pełna (wskaźnik) a i tak upchne do zbiornika jeszcze z 10-13l , wiec raz wleje 60 do odbicia , innym razem podleje 64 a jak sie pobawię zaworkiem odpowietrzającym podczas tankowania to ponad 70 wejdzie.
w drugim natomiast opadnięcie wskazówki do samego dołu oznacza że mam jeszcze ponad 10l rezerwy

zrób może narazie tak jak benzyna i będziemy meldować jak to sie zachowuje , wrazie czego zmienisz na opcje wykrywania tankowania do pełna. W gazie jest ten plus że jak masz zbiornik pełny i dystrybutor odbije to więcej już nie wlejesz wiec tu sie nie będzie rozjeżdżać.

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby kris4cars » Wed Mar 20, 2019 9:47 pm

jacek79 wrote:(...)
W gazie jest ten plus że jak masz zbiornik pełny i dystrybutor odbije to więcej już nie wlejesz wiec tu sie nie będzie rozjeżdżać.

W zależności od wielozaworu :lol:
mój akurat tak nie odcina :D
Swoją drogą, lpg mam liczone a benzyna na zakrętach wywala mi komunikat, była gdzieś na to poprawka i mam stary soft czy mam problem? :D
Co do LPG to jestem za, niech się resetuje przy maks napięciu dla pełnego, reszta nie musi być ale jak by coś tam było to przy tankowaniu do pełna poziom błędu zniknie ;)

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby kris4cars » Wed Mar 20, 2019 10:10 pm

wpadłem na jeszcze jeden pomysł, android po bt? jest szansa ?

gadziuWLKP
Posts: 8
Joined: Fri Jul 12, 2019 8:24 am
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby gadziuWLKP » Mon Nov 04, 2019 8:08 pm

Mam pytanie- czy jest mozliwosc dodania drugiego poziomu warningu dla np EGT ? Przydalby sie z uwagi na jazde z temparaturami ponad 900 st. Chcialbym wiedziec ze osiagnal np 900 nie patrzac na wyswietlacz z uwagi na koncentracje na jezdzie, jak osiagnie dugi poziom np 970 to wiem ze trzeba odpuscic. Moze byc na androidzie chociaz.

Drugi temat - czy da sie zrobic tak zeby logowac mniej parametrow jak 10 - mnie wystarcza trzy AFR, MAP, EGT podczas strojenia, wydluzylo by to czas mozliwego zapisu z 36 minut przy probkowaniu 5 razy na sekunde do ponad poltorej godziny. Ewentualnie czy mozna zwiekszyc pamiec logowania po przyslaniu do serwisu.

rjserwisbielsko
Posts: 4
Joined: Fri Dec 13, 2019 8:05 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby rjserwisbielsko » Sat Dec 14, 2019 6:04 pm

Cześć wszystkim.
Mam jedną propozycję. Myślę, że dla programistów nie będzie to problem, a w ukp pro może przydać się taka funkcja. Fajnie by było gdyby dało się zrobić tzw shift light. Aktualnie nie ma opcji żeby aktywować digital out np wysokimi obrotami silnika. Można by ustawić np żeby wyjście się aktywowalo po przekroczeniu liczby obrotów ustawionej przez użytkownika i wylaczalo jak obroty spadną :-)

sylwekr2711
Posts: 2
Joined: Tue Feb 04, 2020 8:22 am
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby sylwekr2711 » Tue Feb 04, 2020 10:07 pm

Moja sugestia to:
-wybór kolorów tła w apce android utcomp było by miło zamiast tego szarego 8-)
-a druga w sumie ważna rzecz wybór kolorów alertów np bardzo wazne rzeczy (egt, oil press) na czerwono a temp wody czy oleju mogą migać na żółto czy tam inny, osobiście będe używać ukp pro z tabletem w driftowozie turbodoładowanym i była by to fajna opcja widoczna kątem oka na czerwono że tłok zaraz się stopi :P no i buzzer sporo głośniejszy by się przydał w opcji dla aut używanych w sporcie :)

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby tinuviel » Wed Feb 05, 2020 9:57 pm

sylwekr2711 wrote:Moja sugestia to:
-wybór kolorów tła w apce android utcomp było by miło zamiast tego szarego 8-)
-a druga w sumie ważna rzecz wybór kolorów alertów np bardzo wazne rzeczy (egt, oil press) na czerwono a temp wody czy oleju mogą migać na żółto czy tam inny, osobiście będe używać ukp pro z tabletem w driftowozie turbodoładowanym i była by to fajna opcja widoczna kątem oka na czerwono że tłok zaraz się stopi :P no i buzzer sporo głośniejszy by się przydał w opcji dla aut używanych w sporcie :)


+1 :)

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Feb 24, 2020 2:25 pm

W google play możecie dołączyć do testerów UKP Android aby mieć możliwość instalacji najnowszych wersji jeszcze przed opublikowaniem:

https://play.google.com/apps/testing/co ... ics.utcomp

Dziś tam pojawiła się wersja v0.1.5. Zgodnie z prośbami dodaliśmy możliwość ustawienia zupełnie czarnego tła widgetów oraz zmiany tła alertów także zapraszam do testów tych funkcji


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron