Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Fri May 13, 2016 8:48 am

W UKP w jakiejś wersji beta była kiedyś możliwość podłączenia dwóch czujników poziomu paliwa, tylko jest jeden problem. Czujniki poziomu LPG są bardzo niedokładne - ich wskazanie bardzo zależy od aktualnej temperatury gazu - nie można na nich polegać. Jak je ustawisz przy jednej temperaturze to wszystko jest w porządku dopóki temperatury nie zmienią się na zewnątrz albo nie zostawisz auta na słońcu. I były to błędy rzędu 20-30%. W praktyce i w testach wyszło ze wskazanie różnicowe (to co było minus to co zostało zużyte) jest dużo dokładniejsze - w praktyce masz poziom paliwa w butli podany z dokładnością 0,5l na ~40 litrową butle i takie rozwiązanie jest w UKP. W butli byłby potrzebny czujnik który kompensowałby temperaturę/ciśnienie, a że takich czujników się nie montuje (są to zastosowania głównie przemysłowe do automatyki) to taka opcja jest zbędna (nie dość że musiałbyś podłączyć dodatkowy czujnik to jeszcze wskazania byłyby niedokładne).

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Fri May 13, 2016 9:10 am

Ja teraz testuję czujnik WPGH hallotron z pełnym wskazaniem. Do tego użyłem zliczanie 10 pomiarów do 1/10sek i jeden średni wynik się wyświetla. Wszystko zrobiłem na arduino i jakoś działa. Wiadomo, że nie są to dane bardzo dokładne ale auto które stoi w miejscu wskazuje dobrze.
Fakt, że jeżeli ktoś korzysta w UKP i ma LPG sekwencyjne to może polegać na wyliczeniu komputera. Dla mnie i instalacji LPG 2gen samo spalanie wacha się o 15%. Ale wolę mieć wskazanie zawyżone i korzystam z dystansu który jeszcze przejadę na LPG.
Nie wiem z jakiego języka korzysta UKP i w czym to piszecie ale pewnie można by to samo zrobić tutaj. Dużo ludzi korzysta z kontrolek LED gdzie jest skala po 20% czyli 5 diodek. I skoro fabryczny czujnik to liczy każdy musi się liczyć z niedokładnością LPG.
Moja propozycja to rozdzielenie oprogramowania UKP dla BP, BP + LPG i jak trzeba to ON. Wtedy można zabawić dla użytkowników z LPG ze wskazaniem stanu gazu.
Czy jest możliwe dostać zdjęcie UKP w środku? Ciekawi mnie z czego korzystacie tam czy tego firma nie zdradzi? Bo póki mam gwarancję wolę nie otwierać :roll:

Mazda626
Posts: 2
Joined: Thu May 12, 2016 10:37 pm
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby Mazda626 » Fri May 13, 2016 7:26 pm

Rozgorzał temat czujników poziomu, przeliczanie przez UKP poziomu jest ok problem polega na tym że po każdym tankowaniu trzeba wpisywać ręcznie litry lub do pełna nie zawsze jest na to czas i nie zawsze się pamięta wystarczyło by tylko wyłapanie poziomu z czujnika po włączeniu zapłonu a później już może to być przeliczane z dystansu tak jak robią to emulatory poziomu benzyny po założeniu LPG niektóre samochody liczą poziom z dystansu i jadąc na gazie ubywa paliwa dlatego montuje się te emulatory które po włączeniu zapłonu korygują wskaźnik na desce a dalej już idzie normalnie

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Fri May 13, 2016 8:06 pm

I tutaj nawet pochwalę pomysłowość kolegi. Bo gdyby była możliwość ustawienia skali czujnika LPG to to by była dobra myśl. Bo nie interesuje cie wtedy przy tankowaniu dodawanie litrów LPG i praktycznie staje się to bezobsługowe.
Faktycznie gdyby odpalając auto UKP zaczytało, że mamy ileś tam gazu to resztę robi tak jak teraz czyli liczy sobie. Dla mnie np. ten system jest bardziej dokładny z tego tytułu, że czujnik mimo, że mniej niby dokładny przy instalcji 2gen i tak daje lepsze wskazanie jak UKP które czasem potrafi pokazać, że mam jeszcze 40km do przejechania a już bak pusty.
Więc gdyby ktoś zaprogramował UKP tak, żeby pomiar zrobić po odpaleniu i dalej sobie komputer liczy to będzie lepiej. Wtedy i tankowanie robi się automatycznie i zawsze jakieś lepsze wskazanie jest.

shade_
Posts: 5
Joined: Thu Apr 28, 2016 1:25 am
Location: Wrocław

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby shade_ » Sat May 14, 2016 1:54 pm

Mam zamontowany UKP3 w skuterze BMW C1.

1. W alertach, najmniejszy dystans rezerwy jaki mogę ustawić to 100km. Czy można ten parametr zmniejszyć do 50? uważam, że przy jednośladach takie małe wartości by się przydały.
2. j.w. podobnie sprawa przedstawia się z limitem prędkości, nie można go zmniejszyć, a jest ustawiony na 90km/h. czy w przyszłości będzie możliwa zmiana tego parametru?

Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby Dudi » Sun May 15, 2016 2:38 pm

Ostatnio oglądałem pewien program i nasunął mi się pewien pomysł. Zabezpieczenie przed modyfikacjami poprzez hasło. W przypadku podłączenia UKP do komputera, jeśli chcielibyśmy zmienić informacje takie jak przebieg, albo pokrewne, wymagane byłoby hasło.

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby kris4cars » Wed Jun 01, 2016 8:57 am

Mam pomysł jednakże wymagał by zmiany hardware-u
W takim sobie Oplu Vectra B, omega b i podobnych jest ori komputer pokładowy który bardzo często pada. Niby można zastąpić ukp ale ori ma jeszcze jedną funkcję. Ma kilka wejść cyfrowych i sprawdza stan czujników takich jak:
Klocki hamulcowe
Płyn chłodniczy
Płyn spryskiwaczy
Poziom oleju
I kilka innych. Wystarczylo by więcej wejść cyfrowych ( 0-1 ) i można by było takie rzeczy podpiąć pod ukp a wtedy to już wgl pełny wypas :D

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Wed Jun 01, 2016 10:20 am

Ja niestety zrobiłem to co piszesz na arduino z ekranem 20 znaków w 4 liniach w koszcie 80zł i działa super. Do tego dopisałem poziom LPG z uśrednianiem wyniku.

piciuok
Posts: 5
Joined: Wed Dec 23, 2015 9:29 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby piciuok » Thu Jul 07, 2016 11:56 pm

A może by tak... da radę dodać regulacje podświetlania za pomocą potencjometru, za pomocą którego aktualnie reguluje podświetlenie wszystkich przełączników w Audi A4 B5? :>

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Fri Jul 08, 2016 11:14 am

Da się w wyświetlaczach LCD. Wystarczy na piny 17 i 18 (podświetlenie) podawać napięcie z potencjometru w zakresie 0-5V.
W OLED'ach nie da się - regulacja jest programowa.


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron