Aktualizacja v3.5 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1132
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 32 times
Been thanked: 109 times

Aktualizacja v3.5 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby ArT » Mon Jun 19, 2017 4:42 pm

Drodzy Użytkownicy UKP :!:
Mamy dla Was mały prezent w postaci kolejnej aktualizacji v3.5 do UKP-3 oraz UKP-PRO 8-)

UKP_v3-5_Setup-PLDla kogo aktualizacja i jak zaktualizować?

Aktualizacja jest udostępniania bezpłatnie i jest kompatybilna z każdym modułem UKP-3 i UKP-PRO Sposób aktualizacji jest opisany w instrukcji aktualizacji (w programie menu pomoc -> instrukcje). W przypadku problemów z przejściem w tryb aktualizacji należy wpierw wyczyścić pamięć urządzenia (kombinacja klawiszy CTRL + ALT + SHIFT + R - wszystkie ustawienia i statystyki zostaną wyczyszczone) a dopiero potem aktualizować. Po aktualizacji należy zapisać ustawienia domyślne do UKP (CTRL + ALT + R)

Opis zmian w wersji v3.5 dla UKP-3 i UKP-PRO

W nowej wersji kilka drobnych usprawnień i dwie większe zmiany. Nowe, zaktualizowane instrukcje znajdują się już na naszej stronie. Poniżej opis zmian.

Autoupdater w aplikacji

Aplikacja UKP została wyposażona w autoupdater, więc nowe wersje będą już wykrywane automatycznie (wymagane jest połączenie z internetem)

Dezaktywacja alertu ciśnienia oleju na wyłączonym silniku

Istnieje możliwość dezaktywacji alertu ciśnienia oleju dla napięcia zasilania niższego niż X. W praktyce pozwala to dezaktywować alert ciśnienia oleju kiedy silnik jest wyłączony, a zapłon jest włączony (brak ładowania = niższe napięcie na akumulatorze)

Uproszczenie kalibracji czujników temperatury NTC

W wersji 3.5 zmianie ulega sposób skalowania analogowych czujników temperatury NTC. Zamiast trzech stałych wymagane są tylko dwie (R25 i Beta), które w dodatku łatwo wyliczyć - wystarczy zmierzyć rezystancje czujnika dla dwóch różnych temperatur. Ponadto nową metodą istnieje możliwość dokładniejszego skalibrowania czujników w szerszym zakresie temperatur.

UWAGA! Poprzednie dane kalibracyjne będą niekompatybilne. Po aktualizacji wymagane jest ponowne skalibrowanie wszystkich podłączonych czujników NTC wg nowego standardu. Uproszczony kalkulator jest dostępny z poziomu aplikacji, a kalkulatory excel w tym temacie: viewtopic.php?f=27&t=57 .

Jeżeli nie chcesz ponownie kalibrować czujników NTC - nie aktualizuj UKP.
Jeżeli posiadasz czujnik NTC z oferty REVELTRONICS - to nowe stałe wynoszą: R25 = 52489 [ohm], Beta = 4095 [K]

GUI dla wskaźnika biegu - poprawki

Przywrócono możliwość wyświetlenia wskaźnika biegów dla obszarów UL/UR (UKP-3) i A/B (UKP-PRO) oraz poprawiono wyświetlanie wskaźnika biegów dla regionów 2,4,6 (UKP-PRO)

Zmiana trybu OLED (UKP-PRO) z poziomu ekranu

Dodano możliwość szybkiej zmiany trybu OLED w UKP-PRO z poziomu ekranu pomiędzy HUD (Head Up Display) a zwykłym. Opcja przydatna dla osób które mają podłączone dwa wyświetlacze pod jeden moduł - w jasnych warunkach oświetlenia można korzystać z trybu normalnego, a w ciemniejszych warunkach oświetlenia z trybu HUD. Aby szybko przełączyć pomiędzy tymi trybami należy dłużej nacisnąć przycisk 1 (SW1) a następnie przycisk 2 (SW2) aby zmienić tryb.

Dodano możliwość pomiaru EGT5 i EGT6 (UKP-PRO)

Istnieje możliwość prostego przerobienia wejść AdcVccX na wejścia AdcX w UKP-PRO i w ten sposób podłączenia większej ilości kanałów EGT (maksymalnie 6x EGT). Dla zainteresowanych szczegóły przez support na mail lub na pm.

Zwiększono maksymalną częstotliwość próbkowania Data-Loggera (UKP-PRO)

Dla AFR (oba kanały), EGT (wszystkie kanały) oraz ciśnienia doładowania (boost) istnieje możliwość rejestracji tych parametrów w pamięci data-loggera ze zwiększoną częstotliwością 5Hz (5 próbek na sekundę). Zmiana opisana jest w jednym z ostatnich postów na FB: https://www.facebook.com/UKP.REVELTRONICS

Wyjście DigOutUser w zależności od ciśnienia doładowania

Dodano możliwość sterowania wyjściem cyfrowym w zależności od ciśnienia doładowania (boost). Do wykorzystania np. w przypadku overboost - nie nadaje się do sterowania w czasie rzeczywistym gdyż DigOutUser służy do sterowania o niskiej częstotliwości (np. przekaźnikiem).

Historia zmian w poprzednich aktualizacjach:
Aktualizacja v3.4
Aktualizacja v3.3
Aktualizacja v3.2

ArT
Posts: 1132
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 32 times
Been thanked: 109 times

Re: Aktualizacja v3.5 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby ArT » Tue Jan 02, 2018 11:45 am

W trakcie prac jest aplikacja UKP Android oraz aktualizacja v3.6 (która wprowadza kompatybilność Android). Zainteresowanych odsyłam do tego tematu: viewtopic.php?f=21&t=323


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron