UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: UKP Android (progres)

Postby areksz121 » Mon Feb 05, 2018 12:47 am

Dodaję pytanie od siebie:
Image

Czy jest jakaś opcja pominięcia tego ekranu, żeby się nie wyświetlał? Kabel USB pozostaje podłączony do radia i wystarczy tylko wyłączyć zapłon do uśpienia radia i po ponownym włączeniu zapłonu i apki od nowa wyskakuje to powiadomienie. Sprawdzałem na telefonie i w tym wypadku nie wyłączałem go, ale odłączałem i podłączałem kabelek i tak samo za każdym razem wyskakuje to powiadomienie. Nie ważne czy zaznaczę fajeczkę czy też nie. Apka 0.1.1.
Kiedy można spodziewać się kolejnych aktualizacji apki?

Leetveen
Posts: 57
Joined: Tue Apr 21, 2015 11:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: UKP Android (progres)

Postby Leetveen » Mon Feb 05, 2018 8:10 am

Obawiam sie ze to juz wina samego androida, ja mam zrootowany telefon i pomijam fakt ze nie reaguje na wybor i zapamietanie wyboru, ale potwierdzam, byloby wygodniej nie klikac za kazdym razem.
Proponowalbym tez przechodzenie w tryb pelnoekranowy po 2sek od ostatniego klikniecia, rozciagniecie ekranu na 100% i wygaszenie gornego paska stanu.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android (progres)

Postby ArT » Mon Feb 05, 2018 8:46 am

Jakie radyjko? Na wszystkich co testowałem osobiście to komunikat wyskakuje tylko raz, a potem już pamięta ustawienia.
Czy ktoś ma podobny problem?

Co do trybu pełnoekranowego to też aplikacja od razu wyświetla się w trybie pełnoekranowym - jeżeli jest inaczej to nakładka na android wymusza wyłączenie tego trybu. Też proszę o informacje jaki sprzęt i system - będziemy dochodzić.

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: UKP Android (progres)

Postby areksz121 » Mon Feb 05, 2018 9:17 am

Radio co prawda z Chin, ale wygląda, że z nim wszystko jest w porządku, bo na telefonie wyskakuje to samo. Być może jest coś z Androidem 7.x, bo Radio ma 7.1.2 a telefon Motorola Moto G5 z 7.0.
Link do radia ( podsyłałem kiedyś w zapytaniu ;) )
http://s.aliexpress.com/YNRBnMBj?fromSns
Do tego apka czasami się wiesza, przestaje odświeżać i znów akcja z odpinaniem i podłączaniem kabelka przychodzi z pomocą. Wtedy wyskakuje zapytanie, po jego kliknięciu wszystko znów działa.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android (progres)

Postby ArT » Mon Feb 05, 2018 12:58 pm

Wygląda jakby radio usypiało USB i trzeba je reinicjalizować (w takim przypadku powinno też działać po wyłączeniu/włączeniu zapłonu). Mamy już jeden podobny taki przypadek że zrywa komunikacje USB - też z chińskim radiem. Badamy sprawę. Co do androida 7 - sprawdzimy to, tylko muszę się zaopatrzyć w przejściówkę USB-C bo nie mam żadnego urządzenia z androidem 7 na micro usb :(

areksz121
Posts: 17
Joined: Sun Feb 04, 2018 5:43 pm

Re: UKP Android (progres)

Postby areksz121 » Tue Feb 06, 2018 1:35 pm

To nie wiem jeszcze jak jest z innymi radiami, ale moje ma owszem USB-C na przednim panelu, ale dodatkowo z tyłu na kablach mam pociągnięte do schowka dwa pełnowymiarowe USB, gdzie do jednego podłączony jest pendrive a do drugiego UKP bezpośrednio kablem z drukarki bez przejściówek. Zamiana miejscami chyba nic nie da bo na telefonie dzieje się to samo.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android (progres)

Postby tinuviel » Thu Mar 15, 2018 2:36 am

Nadal nie zabrałem się za testy ale chciałem tylko ekipie od UKP podziękować że poszli w tę stronę. Dobra droga :)

Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: UKP Android (progres)

Postby Dudi » Fri Apr 27, 2018 6:56 pm

Coś rusza dalej z aplikacją czy umiera :D? Ogólnie fajnie by było zobaczyć funkcję korekty stałej drogi i wtrysku tak jak ma to miejsce w aplikacji na komputerze, z automatycznym zapisywaniem nowych wartości do UKP :D

Leetveen
Posts: 57
Joined: Tue Apr 21, 2015 11:34 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: UKP Android (progres)

Postby Leetveen » Fri Apr 27, 2018 10:27 pm

tez czekam cierpliwie na mozliwosc konfigurowania UKP przez aplikacje

borasmax
Posts: 7
Joined: Sat Dec 23, 2017 8:52 pm

Re: UKP Android (progres)

Postby borasmax » Mon Apr 30, 2018 8:37 am

Panowie nie poddawajcie się ciągnijcie temat aplikacji na android bo to dobry temat jest


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests