UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Wed Jan 02, 2019 10:22 am

w Toyocie mam akurat klasyczne 2DIN, UKP działa bez problemu - żadnej konfiguracji, P&P:

Image

działa też podział ekranu.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Mon Jan 07, 2019 11:36 am

O nieźle. A u mnie tak nie działa :( Kwestia pewnie nakładki na androidzie.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Fri Mar 01, 2019 2:51 am

Może komuś się przyda pomysł na wyświetlacz:

https://youtu.be/CKXh_mjT2XQ
Image

Czyli podpięty po video-out do radia z Androidem. Przy torowej jeździe zdecydowanie wygodniejsze ponieaż jest w zasięgu wzroku i alerty na żółto bardzo dobrze widać. Raczej taki bajer ale sam LCD to koszt jakiś 20zł a po zamknięciu schowka niczego nie widać i nie szpeci.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Mon Apr 20, 2020 2:13 pm

Na google play już jest dostępna wersja v0.1.5d

Na razie jest widoczna dla tych co zapisali się na otwarte beta testy (każdy może się zapisać z poziomu google play) a już wkrótce będzie widoczna dla wszystkich.

Najważniejsze wdrożone zmiany, które najczęściej przewijały się w Waszych prośbach:
- kompatybilność z UKP v3.8 (oficjalna aktualizacja już wkrótce będzie dostępna)
- zapisywanie wielu plików data loggera bez nadpisywania poprzednich
- możliwość zmiany koloru tła widgetów (można już ustawić w 100% czarne tło)
- możliwość wyboru koloru tła alertów (oprócz domyślnie alertu żółtego można ustawić alerty czerwone i niebieskawe)
- możliwość automatycznego uruchamiania aplikacji po podłączeniu UKP przez USB (+ lepsze zapamiętywanie sparowanego urządzenia)

gadziuWLKP
Posts: 8
Joined: Fri Jul 12, 2019 8:24 am
Has thanked: 2 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby gadziuWLKP » Sun May 10, 2020 1:13 pm

Dla mnie najważniejsze z przyszłych planów, to możliwość konfigurowania drugiego poziomu alertu np: EGT ostrzeżenie na żółto 900 st C, ostrzeżenie na czerwono 950 st C.
Oraz uruchomienie bluetooth. Wtedy do telefonu będzie można podpiąć ładowanie - przydane w trasie z navi.
Ogólnie projekt super, używam z zadowoleniem. Zastępuje mi wskaźnik AFR, EGT, MAP oraz temperatury + działa jako logger.
Przydałby się także jeszcze optymalizacja loggera, np jeżeli interesują mnie tylko 4 parametry to je wybieram łącznie z czasem odświeżania, a pojemność pamięci byłaby zależna od ilości wybranych paramerów oraz czasów odświeżania. Aktualnie jak się orientuje, działa to tak, że jeżeli ustawimy odświeżanie na 1s to możemy logować 10 parametrów przez ok 30 minut, nawet, jeżeli wybiorę 4 parametry, to także loguje 30 minut. Czy istnieje możliwość wymiany pamięci na większą? Interesuje mnie czas ok 2 godzin.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Tue May 12, 2020 12:19 pm

Dwustopniowe alerty w UKP się pewnie nie pojawią, ale jest szansa że osobne alerty zostaną zaimplementowane w UKP Android (osobna konfiguracja), na razie nie chce nic obiecywać ale będę to miał na uwadze. UKP będzie tylko na USB - były testy bluetootha ale wniosek jest taki że obecnie z tą elektroniką bez szans na obsługę bluetootha - będą musiały być zmiany w elektronice a to już będzie inne urządzenie na innym procesorze - kiedyś się pewnie coś takiego pojawi, bo sama obsługa bluetooth w aplikacji już jest zaimplementowana. Co do loggera - można wstawić większą pamięć tylko potrzebne będą drobne zmiany w oprogramowaniu. Pamięć jest sporo droższa więc pewnie jako indywidualne modyfikacje ale przyjrzę się tematowi - powinno się dać uzyskać od 10 do 20x dłuższy czas rejestracji.

Będę wdzięczny za podzielenie się opinią na google play. Są użytkownicy którzy ściągają UKP Android z google play i myślą że będzie działać z ich interfejsem (np. ELM) a jak nie działa to wystawiają ocenę 1 :( Każda pomoc się przyda!

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Tue May 19, 2020 11:25 am

poszło 5 gwiazdek. Zainstalowałem bete, wygląda ok, dzięki za kolor tła :) Teraz to faktycznie fajnie byłoby mieć alerty na dwa progi. Np dla EGT ale też dla oleju. Fajnie gdyby temperatura oleju miała kolor niebieski gdy olej jest zimny, biały/zielony gdy jest nagrzany, pomarańczowy jak jest podwyższona i czerwony jak jest za wysoka. Wiem że to trzeba pewnie drutować bo ukp tego nie ma i trzeba logike do apki dopisać ale aż się prosi żeby wykorzystać już ten wyświetlacz w androidzie.

Do tego od czego zależy czy alert pojawia się jako kolor wartości albo kolor tła? Np. olej to kolor wartości ale egt to tła.

odnośnie BT to szkoda że nie działa, może w tajemniczym nowym urządzeniu :)

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Tue May 19, 2020 1:03 pm

Dziękuje bardzo za ocenę! :-) Motywuje do dalszej pracy nad apką;)
Tego typu usprawnienia powinny być do osiągnięcia, ale tak jak zauważyłeś już nie będą zaimplementowane w samym UKP tylko w samej apce na Androida. Na razie nie obiecuje, ale zbadamy temat bo faktycznie by się przydało ;)
Co do koloru alertu to temperatura oleju ma dwustopniowy alert w UKP, pierwszy stopień który sygnalizuje nienagrzany olej zmienia tylko kolor czcionki, a drugi stopień który sygnalizuje za gorący olej zmienia kolor tła.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Android zamiast wswietlacza

Postby tinuviel » Tue Jul 07, 2020 8:37 pm

Chcialbym zamienic wyswietlacz ukp na telefon z androidem.
- Chcialbym zeby byl zabudowany na stale.
- Do tego zeby nie razil po oczach w nocy musi miec oleda.
- musi tez miec mozliwosc odblokowania roota tak zeby dalo sie ustwic ze ma sie wlaczac gdy dostanie zasilanie i usypiac gdy tego zabraknie
- fajnie zeby byl jak najmniejszy
- musi miec usb otg
- fajnie zeby nie kosztowal workow pieniedzy

padlo na samsunga a3 2017 niestety mam jeden poblem:

uzywam takiego adaptera na usbC:
Image

no i tak: dziala ukp albo dziala ladowanie, niestety nie ma tak ze dziala to i to. Wiecie moze jaki kabel otg powinienem kupic zeby moc jednoczesnie wyswietlac dane z ukp jak i ladowac telefon? wiem ze otg ma kaganiec na 500mA ale z tym sobie poradze. moze cos w sofcie telefonu trzeba pogrzebac? mialem nadzieje ze z usbc pojdzie latiwej, komp czy samsung galaxy s9+ na tym adaptrze laduja sie i obsluguja usb input ale widac nie jest to wyrocznia. musze szybko to ogarnac, jezeli faktycznie sie nie da to musze oddac telefon.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Android zamiast wswietlacza

Postby tinuviel » Wed Jul 08, 2020 8:08 pm

hmm... mały upadte. Okazało się że z pendrivem potrafi działać; czyli czyta z niego dane jednocześnie się ładyjąc:

Image
Image

ktoś ma zatem pomysł dlaczego z UKP już nie chce działać?


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests