Aktualizacja v3.8 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1518
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 53 times
Been thanked: 161 times

Aktualizacja v3.8 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby ArT » Mon Apr 20, 2020 2:04 pm

Moduły UKP-3 i UKP-PRO miały już szereg aktualizacji, przez te kilka lat przybyło wiele funkcjonalności, wiele usprawnień oraz zupełnych nowości takich jak np. aplikacja Android do wszystkich obecnych modułów. Nowa aktualizacja v3.8 wprowadza drobne poprawki i usprawnienia, szczegóły poniżej.

Dla kogo aktualizacja i jak zaktualizować?

Aktualizacja jest udostępniania bezpłatnie i jest kompatybilna z każdym modułem UKP-3 i UKP-PRO. Aplikacja UKP automatycznie powinna wykryć dostępną aktualizacje (wymagane połączenie z internetem). Ostatnią wersje softu można również pobrać ze strony produktu

Sposób aktualizacji jest opisany w instrukcji aktualizacji (w programie menu pomoc -> instrukcje). W przypadku problemów z przejściem w tryb aktualizacji należy wpierw wyczyścić pamięć urządzenia (kombinacja klawiszy CTRL + ALT + SHIFT + R - wszystkie ustawienia i statystyki zostaną wyczyszczone) a dopiero potem aktualizować. Po aktualizacji należy zapisać ustawienia domyślne do UKP (CTRL + ALT + R)

Opis zmian w wersji v3.8 dla UKP-3 i UKP-PRO w stosunku do v3.7

  • kompatybilność z UKP Android v0.1.5d - zobacz ostatnie zmiany w aplikacji android na forum w temacie UKP Android
  • działa już pomiar prędkości powyżej 250 km/h, ale nie jeździjcie tak szybko ;)
  • dodano możliwość ustawienia czasu uśredniania dla pomiarów z czujników analogowych (pomiary mogą być szybsze lub bardziej stabilne, tj. uśrednianie z dłuższego przedziału czasu - ten czas można sobie ustawiać) - ustawienia te znajdziecie w zakładce Ustawienia -> Zaawansowane -> Adc
  • dodano tryb ręczny data-loggera (możliwość włączenia/wyłączenia logowania z poziomu menu) wraz z wyświetlaniem stanu zapełnienia pamięci - naciśnij dłużej przycisk SW1 aby wejść w to menu (data-logger musi być uaktywniony w ustawieniach UKP)
  • zwiększono 5-kronie szybkość odświeżania RPM kiedy do UKP podłączony jest sygnał o wysokiej rozdzielczości (min. 30 impulsów na obrót wału)
  • dodano możliwość aktywowania tzw. trybu dla łodzi, gdzie pomiar zużycia paliwa (i wszystkie pochodne wyliczenia z tym związane) są w l/h zamiast w l/100km
  • inne drobne poprawki

Wasze opinie

Korzystając z okazji, zachęcamy do wystawienia opinii o UKP-PRO lub UKP-3 na stronie produktu lub na facebooku UKP lub dla aplikacji UKP Android w Google Play lub podzielenie się opinią w dowolnym innym miejscu w internecie :-) Dziękujemy serdecznie!

Pomysły na kolejne usprawnienia w kolejnych aktualizacjach można zgłaszać na forum lub kontaktując się bezpośrednio z nami. Bardzo dziękujemy za wszelkie przesłane uwagi - to właśnie dzięki nim możemy rozwijać produkt zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.

Historia zmian w poprzednich aktualizacjach:
Aktualizacja v3.7
Aktualizacja v3.6
Aktualizacja v3.5
Aktualizacja v3.4
Aktualizacja v3.3
Aktualizacja v3.2

ArT
Posts: 1518
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 53 times
Been thanked: 161 times

Re: Aktualizacja v3.8 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby ArT » Tue Nov 17, 2020 8:14 am

Może się zdarzyć że po aktualizacji uaktywni się tryb łodzi (spalanie tylko w l/h). Przywrócenie ustawień fabrycznych naprawia problem, jednak jeżeli załadujemy ustawienia z pliku z wersji v3.7 to tryb łodzi znowu wskoczy. Można go wyłączyć w ustawienia -> CTRL + ALT + H (uaktywni się ukryta zakładka Hardware) -> kod autoryzacyjny "#BOAT" i odznaczenie tryby łodzi -> CTRL + S (zapis ustawień)


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron