Aktualizacja v3.2 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1132
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 32 times
Been thanked: 109 times

Aktualizacja v3.2 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby ArT » Wed Sep 16, 2015 5:04 pm

edit:
uwaga: temat archiwalny - jest już dostępna nowsza aktualizacja.

Od dziś można aktualizować UKP-3 i UKP-PRO do wersji 3.2. Poniżej zostały opisane najważniejsze zmiany:

Data-logger

Jest to dotychczas największe usprawnienie jakie udostępniliśmy w formie aktualizacji. Data-logger umożliwia rejestrowanie do 10 parametrów jednocześnie oraz import danych z kilku ostatnich godzin jazdy do pliku .csv. Więcej informacji o data-loggerze można znaleźć w poradnikach na forum - zobacz Data Logger - rejestrator parametrów jazdy (logowanie danych). Data logger jest dostępny w UKP-PRO (tylko wersja PRO posiada dodatkową pamięć na logowanie danych).


Obsługa pomiaru temperatury spalin (EGT) z 4 kanałów jednocześnie

Nowa wersja rozszerza dotychczasową funkcjonalność pomiaru temperatury spalin z 1 do 4 kanałów pomiarowych. Więcej informacji o pomiarach temperatury spalin można znaleźć w poradnikach na forum - zobacz Pomiar temperatury spalin z użyciem EGT-K oraz termopary typu K.
UWAGA: W UKP-PRO po aktualizacji należy wgrać nowy plik grafik, który uwzględnia nowe ikony dla EGT1-EGT4 (szczegóły w tym temacie).


Koszty podróży z uwzględnieniem paliwa alternatywnego

W nowej wersji licznik TRIP oraz ekran podsumowujący zostały zmodyfikowane tak aby uwzględniać wyliczenia dla PB oraz LPG (istnieje możliwość wprowadzenia osobnej ceny gazu oraz benzyny). Czas podróży się sumuje z obu paliw. Podobnie dystanse. Średnie zużycie paliwa to średnia ważona średniego zużycia paliwa dla gazu i benzyny (w zależności od przebytego dystansu na jednym paliwie i drugim). Koszt podróży to łączny koszt zużytego gazu oraz benzyny. Zmiany te się tyczą tylko licznika TRIP oraz podsumowującego trasę (w ekranie głównym licznika parametry dla PB/LPG są zliczane niezależnie).


UWAGA: Aktualizacje są udostępniane bezpłatnie i są opcjonalne. Przed aktualizacją należy zapoznać się z instrukcją aktualizacji, która jest dostępna z poziomu programu (menu pomoc -> instrukcje). Przed rozpoczęciem aktualizacji należy wykonać sobie kopie ustawień. Niestety ustawienia z wersji v3.1 nie będą kompatybilne. Po aktualizacji należy zresetować ustawienia do fabrycznych i poustawiać parametry ręcznie. Należy też zresetować wskazania zużycia paliwa gdyż po aktualizacji mogą być wyświetlane nieprawidłowe wartości.


Chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom którzy mieli przyjemność testować w/w funkcje przed oficjalną aktualizacją. W przypadku problemów z aktualizacją lub znalezienie nowych błędów bardzo proszę o informowanie w tym temacie.

OLO
Posts: 6
Joined: Wed Apr 29, 2015 12:52 pm

Re: Aktualizacja v3.2 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby OLO » Wed Oct 07, 2015 12:41 pm

Czy to dużo roboty aby zapakować osobne zliczanie w TRIP do wersji 2.5.xx?
Bo tylko tego mi do szczęścia potrzeba.

godot
Posts: 5
Joined: Sat Mar 28, 2015 7:50 pm
Been thanked: 1 time

Re: Aktualizacja v3.2 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby godot » Sat Oct 10, 2015 5:10 pm

OLO mnie tak samo :P

Może jakieś płatne aktualizacje po okresie wsparcia?

ArT
Posts: 1132
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 32 times
Been thanked: 109 times

Re: Aktualizacja v3.2 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby ArT » Sun Oct 11, 2015 6:55 pm

Od tamtej pory w kodzie się dużo zmieniło i jest to problematyczne. Mamy częściowo dostosowaną wersje v3 na hardware v2.5 ale ciągle coś nam nie działa tak jak trzeba i finalnie nie wiem czy uda się to wydać - może jako nieoficjalna aktualizacja.

OLO
Posts: 6
Joined: Wed Apr 29, 2015 12:52 pm

Re: Aktualizacja v3.2 dla UKP-3 oraz UKP-PRO

Postby OLO » Sun Oct 11, 2015 11:59 pm

Chętnie potestuję.


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron