Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Oct 10, 2016 12:52 pm

Zastanów się :) Jeżeli zresetujesz przebieg, to z czego ma być wyliczone średnie zużycie paliwa [l/100km] ?

woia1602
Posts: 33
Joined: Sun Aug 30, 2015 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby woia1602 » Mon Oct 10, 2016 1:23 pm

Pytam co czasem w służbowym trafficu albo scenicu podglądam spalanie średnie i mimo skasowania przebiegu zawsze średnie jest bez zmian więc kasowanie przebiegu nie ma wpływu na obliczanie.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Oct 10, 2016 1:27 pm

Do tego celu w UKP jest licznik TRIP z osobnym przebiegiem, prędkością średnią itd.

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby przemko » Thu Nov 10, 2016 10:41 pm

W UKP-PRO 3.2.1 dla ekranu użytkownika (4) przytrzymanie przycisku SW3 dawało możliwość resetowania statystyk licznika. Ta możliwość była właściwie spełnieniem mojej prośby o wyświetlanie statystyk podczas resetowania licznika podróży. Ot mogłem sobie na tym ekranie wyświetlić na raz wszystkie dane które chciałbym zobaczyć/spisać co tankowanie, po czym mogłem w szybki sposób skasować licznik podróży. Niestety po aktualizacji do 3.4 nie ma już możliwości kasowania licznika podróży na ekranie użytkownika (4), nic się nie dzieje po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku SW3.

Czy jest możliwość przywrócenia dla przycisku SW3 możliwości resetowania licznika podróży lub dodania możliwości konfiguracji jak przycisk SW3 ma się zachowywać po dłuższym przytrzymaniu na ekranie użytkownika (4)?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Sun Nov 13, 2016 1:19 pm

Dzieki za zwrócenie uwagi. Nie wiem w którym momencie to zniknęło ale będzie przywrócone. Spodziewaj się PW w najbliższym czasie.

leszcz
Posts: 1
Joined: Wed Nov 16, 2016 9:19 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby leszcz » Wed Nov 16, 2016 9:48 pm

Witam
- Proponuje dodac do Sygnalu Wejsciowego sterowania wyjściem DigOutUser - zegar, tzn. zasterowanie wyjściem cyfrowym np. o określonej godzinie (z opcja jeden raz/codziennie/wybrane dni tygodnia), bądź uruchomienie reczne z funkcja timera (odliczanie).

- Wylaczenie o określonej godzinie, albo po upływie np. 15min. (czas do wyboru), bądź tez po osiagnieciu danej temp.

Moznaby w ten sposób sterowac ogrzewaniem postojowym - zima, lub przewietrzaniem - latem.

- Dodalbym tez do Wylacz Automatycznie - po wylaczeniu zapłonu. Dzieki temu moznaby sterowac swiatlami dziennymi, tzn. uruchamiamy samochod, przekraczamy zadana predkosc np. 5km/h lub napiecie aku powyżej 13V (ta funkcje dodałbym do sygnalu wejściowego) i wyjście DigOutUser zalacza nam przekaźnik sterujący swiatlami dziennymi/mijania, a wylaczenie nastapiloby dopiero po wylaczeniu zapłonu.

- Jako wejście mozna by było zastosować czujnik zmierzchu (fotodioda/fotorezystor), a przekaźnik zalaczalby swiatla mijania

Wiem ze sa sterowniki swiatel dziennych, ale chodzi chyba o to żeby rozszerzyć działanie UKP a nie dokladac kolejne urządzenia.

pozdr.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Wed Nov 16, 2016 10:07 pm

Co do prędkości można ustawić wysterowanie wyjścia powyżej 1km/h i histereze ustawić na 2 km/h - wyjście się wysteruje jak pojazd ruszy i wyłączy się dopiero jak wyłączymy zapłon. Można to zastosować zarówno do świateł jak i blokady drzwi.

Podoba mi się pomysł z czujnikiem zmierzchu.
Co do timer'a - oprogramowanie tego może być dość problematyczne w stosunku do korzyści..

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby przemko » Fri Dec 02, 2016 11:50 pm

Automatyczne przełączenie na wybrany ekran po obsłudze ostrzeżenia

Dla każdego alertu była by możliwość ustawienia ekranu na który UKP się przełączy po wyświetleniu/obsłudze danego ostrzeżenia. Możliwe były by następujące opcje: "pozostań na aktualnym ekranie" (wartość domyślna) , "przełącz na ekran x. nazwa ekranu".
Gdzie wartości dla "x. nazwa ekranu" pochodzą z listy ekranów wyświetlonych w programie do obsługi UKP w zakładce "Ekrany".

Taka funkcjonalność umożliwiła by automatyczne przełączanie na ekran który były bardziej odpowiedni dla specyficznej sytuacji (ułatwiający diagnozę bądź obserwacje innych danych które są istotne dla danego zdarzenia).

Np. podczas normalnej jazdy wyświetlany jest ekran z danymi typu RPM, prędkość, chwilowe spalanie, ciśnienie w dolocie, napięcie. Natomiast w przypadku kiedy pojawi się informacja o przekroczonej temperaturze spalin UKP po wyświetleniu ostrzeżenia przełączy się na ekran oscyloskopu dla sondy lambda (lub na inny ekran zawierający bardziej przydatne dane niż wyświetlane podczas normalnych warunków).

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby tinuviel » Sat Feb 04, 2017 9:20 pm

Fajnie byłoby wprowadzić trochę grafiki. Wiem że rozdzielczość nie powala i nie bardzo można poszaleć ale przy OLED w UKP PRO można by coś ugrać. Mam na myśli dodanie pasków takich jak ten na ekranie traktującym o ilości paliwa, tylko mniejszych i dla różnych czujników.

mikado22b
Posts: 2
Joined: Sat Feb 18, 2017 5:44 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby mikado22b » Sat Feb 18, 2017 6:33 pm

Hej!
Jestem tu nowy więc pozdrawiam Wszystkich. Chciałem budować własny komputerek ale po przeczytaniu informacji o ukp pewnie go kupię zamiast budować. :P Ponieważ chcę go zainstalować w motocyklu to mam pytanie/sugestię: czy można sterować wyjściem po przekroczeniu określonych obrotów silnika? Zrobiłbym wtedy shift light na np. diodach WS2812 sterowanych zewnętrznym sterownikiem. Konieczna zmiana programowa byłaby pewnie niewielka. Druga sugestia : można zrobić alert czasu jazdy bez odpoczynku, mam coś takiego w samochodzie (Mitsubishi ASX) wyświetla mi się wtedy taka ładna filiżanka na kawę. Mile widziany byłby dimmer zależny od fotorezystora, w motocyklu światła świecą cały czas. Są ładne moduły z fotorezystorem do kupienia które można by podłączyć pod wolne wejście. Np :http://www.ebay.com/itm/121147537385?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
za 3 $ z wyjściem napięciowym, można by sterować progiem przełączania z poziomu oprogramowania lub płynnie sterować poziomem oświetlenia wyświetlacza. Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy.


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron