Prace nad wersją v1.6 są na zaawansowanym etapie.
edit: Aktualizacja v1.6 jest już dostępna - poniższy temat jest nieaktualny.
Jest kilka dużych zmian na których zależy nam na przetestowaniu zanim udostępnimy wersje finalną dla wszystkich. Kilka z nowości opisuje poniżej:
Adresowanie układów na magistrali I2C - przydatne podczas programowania w układzie kiedy pamięć I2C (24xx) nie posiada domyślnego adresowania lub w układzie na magistrali I2C jest podłączona więcej niż 1 pamięć:
Programowanie skryptowe I2C/SPI - potężne narzędzie które pochłonęło dotychczas dziesiątki godzin pracy programisty i architekta. Nadal w fazie rozwojowej ale już o ogromnych możliwościach. Istnieje możliwość napisania własnych skryptów w celu wykonania dowolnych komend i algorytmów na magistralii SPI lub I2C, np. odblokowanie urządzeń (ukryta sekwencja zapisu haseł), odczyt i zapis ukrytych rejestrów, zapis niestandardowych rejestrów (sector protection bits, rejestry OTP itd.). Funkcjonalność zostanie opisana w osobnym temacie (zobacz poradnik dot. programowania skryptowego).
Identyfikacja pamięci FLASH SPI (tzw. Chip ID). Coś co powinno się pojawić wcześniej ale z pewnych obaw nie zostało do tej pory udostępnione. Programator obsługuje również układy FLASH niskonapięciowe, więc przed odczytaniem ID pamięci wymagana jest akceptacja poziomu napięć (zbyt wysokie napięcie dla układu niskonapięciowego może uszkodzić układ już podczas identyfikacji). Narzędzie jest praktyczne, ale prosimy używać z rozwagą (upewnić się wcześniej jaki jest poziom napięć na pamięci).
Zmiana konfiguracji ustawień QUAD SPI. Coraz więcej układów FLASH SPI w urządzeniach wymaga ustawienia tzw. bitu QE (Quad Enable) wymaganego do poprawnej pracy (dotyczy w szczególności programowania nowych pamięci, a nie przeprogramowywania dotychczasowych). Na razie wspierana jest zmiana ustawień bitu QE. Jeżeli jakaś pamięć wymaga zmiany kilku bitów w różnych rejestrach to jest to możliwe z wyżej opisanym programowaniem skryptowym (w ramach wsparcia technicznego możemy przygotować odpowiednie skrypty pod dane wymagania)
Lista ostatnio wybieranych układów w programie. Mała rzecz a cieszy.
Ponadto jest wiele zmian, których nie widać na pierwszy rzut oka. Część z nich zauważycie w trakcie pracy z programatorem.
Lista zmian jeszcze nie jest zamknięta (trwają ciągle prace), jednakże już teraz zapraszamy chętne osoby do testowania roboczych wersji oprogramowania z nowymi funkcjonalnościami. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu na PM lub przez formularz kontaktowy na stronie gdzie udostępnimy aktualną wersje roboczą do testów.
Finalna aktualizacja v1.6 powinna się pojawić prawdopodobnie w przeciągu kilku(nastu) tygodni, ale w tej chwili nie mogę jeszcze obiecać żadnego terminu - chcemy oddać w Wasze ręce dopieszczony produkt (jeżeli ktoś potrzebuje już teraz wspomnianych funkcjonalności to zapraszam do kontaktu). Natomiast mogę obiecać że aktualizacja jak już się pojawi to będzie dostępna dla wszystkich bezpłatnie Będziecie zadowoleni, obiecuje
edit 2017-05-12: aktualizacja jest w ostatniej fazie testów i jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych: pobierz REVELPROG-IS v1.6 RC