Problem z aktualizacją UKP

Pytania techniczne oraz porady dotyczące kompatybilności i funkcjonalności UKP.
Dudi
Posts: 15
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:04 pm
Has thanked: 1 time

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby Dudi » Tue Mar 15, 2016 12:17 am

Akurat aktualizację wykonałem na systemie 32-bitowym (chociaż wcześniej UKP nie chciał się zaktualizować - resetował się). Nie mniej jednak najpierw ściągnąłem wersję 3.0 z myślą, że uda się zrobić downgrade, niestety nie dało się cofnąć do tej wersji (przyciski odpowiedzialne za wejście w tryb DFU i aktualizację były nieaktywne), potem włączyłem wersję 3.3 i już bez problemu wszedł w tryb DFU i się zaktualizował. Co do sprawy z 64-bitowym systemem. Domyślam się, że ten błąd ""Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)" to może być jakaś sprawa zagnieżdżona w systemie (teoretycznie ten błąd związany jest z brakiem odpowiednich plików od VC++, dlatego redisty z której wersji są wymagane?).

ArT
Posts: 1518
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 53 times
Been thanked: 161 times

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby ArT » Tue Mar 15, 2016 12:30 pm

Generalnie wszytko powinno być już w systemie (u mnie na x64 z zainstalowanym .NET 4.0 wszystko działa bez problemu), ale może spróbować zainstalować Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=5555)

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby kris4cars » Fri Aug 05, 2016 6:56 pm

Witam, kiedyś kupiłem tam sobie UKP-PRO i teraz dopiero zamontowałem :P oprogramowanie jakie tam jest wgrane to 3.2, z takim kupiłem i jeszcze nic nie zrobiłem. Problem polega na tym iż zeruje mi godzinę i datę po wyłączeniu zapłonu. Okablowanie jest ok, jakieś pomysły?

pitersik74
Posts: 51
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:17 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby pitersik74 » Sat Aug 06, 2016 3:19 pm

A jaki masz tryb uśpienia w zakładce Preferencje?
Pozdrawiam

Piotr

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby kris4cars » Sun Aug 07, 2016 10:56 pm

problem solved
nie szło zaktualizować, przywróciłem fabryczne i zaktualizowałem do 3.3 i teraz wsio śmiga ;)

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby przemko » Wed Jul 26, 2017 6:07 pm

Po sporych problemach udało mi się zaktualizować UKP z 3.4.1 do 3.5.1. Jako, że problem z aktualizacją był dla mnie dość nietypowy pozwolę sobie podzielić się swoim doświadczeniem.

Problem był spowodowany tym, że otrzymałem nieoficjalną wersję 3.4.1 (była mała poprawka dla resetu tripa na 4 ekranie
użytkownika). Numer tej wersji oprogramowania nie był znany w dfu zawierającym aktualizację do 3.5.1. Pomogło ręczne wykonanie aktualizacji z wymuszoną wersją aktualnego oprogramowania równą 3.4.0. Szczegóły poniżej.

Jeśli UKP prawidłowo wchodzi tryb aktualizacji urządzenia (przy włączonym zapłonie, UKP zatrzymuje się i wyświetlacz jest czarny, oraz w menadżerze urządzeń widać at90usb128), oraz prawidłowo wychodzi z trybu aktualizacji (UKP jest poprawnie wznawiany). Jednak podczas uruchamiania UKP Loader otwiera na chwilę czarną konsolę, po czym ją tak szybko zamyka, że nic się na niej przeczytać nie da, to może być tak, że przekazywany jest nieznany numer aktualnego oprogramowania. Co powoduje, że
plik DFU nie rozpoczyna procesu aktualizacji.

Swoją drogą szkoda, że DFU nie zwraca żadnej informacji o niewłaściwych parametrach, bo straciłem mnóstwo czasu na sprawdzaniu czy wszystko jest ok z sterownikami/windowsem.

Udało mi się zaktualizować ręcznie. Najpierw wszedłem w tryb aktualizacji przy użyciu UKP. Następnie otworzyłem konsolę, przeszedłem poleceniem "cd c:\nazwa\katalogu" do miejsca w którym znajduje się aktualny plik dfu i wykonałem polecenie dfu.exe z wymuszoną wersją 3.4.0 (parametr --fw3.4.0) oraz pozostałymi niezbędnymi parametrami, które były w pliku update-PRO.bat (plik otrzymany w paczce z nieoficjalną aktualizacją).

ArT
Posts: 1518
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 53 times
Been thanked: 161 times

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby ArT » Thu Jul 27, 2017 10:47 am

Nieźle to rozgryzłeś. A wystarczyło zapytać :D

Grzes
Posts: 16
Joined: Tue Sep 15, 2015 7:48 pm

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby Grzes » Fri Jul 28, 2017 10:40 am

Cześć,
nie potrafię przełączyć ukp w tryb aktualizacji. Klikam guziczek, windows sygnalizuje odłączenie urządzenia usb po jakiś 2 sekundach ukp się restartuje. Apka wykrywa że podłączono ukp i wraca do ekranu startowego z komunikatem o niezgodnej wersji.

Trochę informacji technicznych: Windows 10, x64, build 15063.483 (teoretycznie najnowszy stabilny). W instrukcji nie ma słowa o windowsie 10 jednak wyżej w postach widzę że powinno to się udać.
Screen z apki poniżej.

Możecie coś poradzić?
Dzięki
Attachments
ukp 3.2 to 3.5.png
ukp 3.2 to 3.5.png (44.78 KiB) Viewed 8081 times

ArT
Posts: 1518
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 53 times
Been thanked: 161 times

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby ArT » Fri Jul 28, 2017 10:42 am

Przed przejściem w tryb aktualizacji wyczyść pamięć urządzenia (CTRL + ALT + SHIFT + R)

Grzes
Posts: 16
Joined: Tue Sep 15, 2015 7:48 pm

Re: Problem z aktualizacją UKP

Postby Grzes » Fri Jul 28, 2017 11:01 am

Dzięki :)


Return to “Wsparcie Techniczne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron