Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Wed May 02, 2018 1:43 pm

To jest umyślnie. Chodzi o to że jak ktoś opłaci OC i po czasie zresetuje inspekcje z poziomu UKP to doda rok do rzeczywistej daty a nie rok do daty z dnia resetowania (co by było niewłaściwe)

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby tinuviel » Mon Sep 03, 2018 7:05 pm

Dobry, dwie sprawy :)

1) Czy istnieje możliwość dodania "Inspekcji" z mniejszym interwałem niż 5k km? Najlepiej żeby można było po prostu wpisać swoją dowolną wartość (np. co 324km). Pytam gdyż ponieważ w takim motocyklu przydałoby się przyponienie o smarowaniu łańcucha.

2) To już tak bardziej abstrakcyjnie ale ostatnio przeglądając jakieś głupoty na chińskim allegro przyjrzałem się smartwatcham które tam sprzedają. Nie są to już czasy badziewia za bezcen ale to co zwróciło moją uwagę to fakt że są to w zasadzie po prostu specyficzne telefony z androidem (nie mylić z adroid wear). Do tego można je dostać w okrągłymi wyświetlaczami i w różnych rozmiarach. Do tego nie są bardzo drogie. Do tego UKP już umie w androida. Gdyby taki "zegarek" wspierał OTG (mocno prawdopodobne) to teoretycznie można by próbować go montować w standardowych daszkach na dodatkowe okrągłe zegary. Gdybyście natomiast nawiązali współpracę z jakąś firmą to myślę że mogła by z tego powstać cenowo atrakcyjna alternatywa dla LCD/OLEDa. Wiem że to można zrobić samamu i nie potrzeba dla jednej apki całego androida ale tutaj jest to niemal podane na talerzu i nie wymaga kosztowneg R&D + istnieje łatwa możliwość integracji z OBD co w efekcie da "zegar" który jest w stanie wyświetlać co dusza zapragnie. Takie zestawy z UKP mogłyby być sprzedawane jako zaawansowane zegary tuningowe. Wiem że trochę pokręcone ale pomyślałem że napiszę.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Tue Sep 04, 2018 10:40 am

Re1. minimum to 5k i w programie to jest rozwiązane w ten sposób że on nie przechowuje przebiegu co ile inspekcja, tylko mnożniki 5k (1=5k, 2=10k) itd. które wykorzystuje przy resetowaniu inspekcji z poziomu wyświetlacza (dodaje 1*5k.. 2*5k.. itd.), ale..
możesz się podłączyć pod USB i wpisać dowolną wartość przebiegu przy jakim ma być następna inspekcja, czyli np. aktualny przebieg + 324.

Re2. pomysł ciekawy i już się przewinął wcześniej przy okazji pracy nad aplikacją android, problem jest taki że te wyświetlacze są bardzo małe jak na zastosowanie w samochodzie, aczkolwiek można by wyświetlać czytelnie 1 czy 2 wskazania na jednym wyświetlaczu i to też jest jakiś pomysł. Pomyślimy zobaczymy co przyniesie przyszłość :-)

leszeksz2
Posts: 7
Joined: Mon Jul 18, 2016 9:06 am

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby leszeksz2 » Fri Sep 07, 2018 11:16 am

Witam.
Czy można by było dodać dodatkowy ekran "podsumowanie podróży" ale żeby można było go przeglądać w czasie jazdy. Opcja jest fajna, pod koniec podróży jeszcze pamiętam że chcę sprawdzić podsumowanie, ale po zgaszeniu silnika nie zawsze.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Fri Sep 07, 2018 11:22 am

Tą funkcję pełni licznik "TRIP".

leszeksz2
Posts: 7
Joined: Mon Jul 18, 2016 9:06 am

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby leszeksz2 » Fri Sep 07, 2018 4:26 pm

Wiem że trip pełni te funkcje. Chodzi mi aby dane były zaliczane od nowa po każdym uruchomieniu silnika (jak ma to miejsce w podsumowaniu podróży). Nie zawsze się pamięta aby skasować "trip" przed dłuższą podróżą a tym bardziej na krótkich trasach.

przemko
Posts: 88
Joined: Fri Mar 27, 2015 8:17 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby przemko » Fri Sep 07, 2018 7:32 pm

To może dodać konfigurację która automatycznie by kasowała poprzedni trip w momencie kiedy po włączeniu stacyjki auto by ruszyło Samo włączenie wyłączenie stacyjki nie kasowało by poprzedniego tripa do skasowania tripa potrzeba aby jeszcze przejechać choć 1m.

leszeksz2
Posts: 7
Joined: Mon Jul 18, 2016 9:06 am

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby leszeksz2 » Sun Sep 09, 2018 8:21 am

Lepiej by było aby trip został tak jak jest i dodać dodatkowy "pod ekran" podsumowanie podróży w tripie.

borasmax
Posts: 7
Joined: Sat Dec 23, 2017 8:52 pm

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby borasmax » Thu Sep 20, 2018 7:55 pm

turbo timer?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Fri Nov 09, 2018 11:05 am

Turbo timer odpada - trzeba by wprowadzać zmiany w elektronice, a tego chcemy uniknąć. Chcemy się skupić na aktualizacjach obecnych modułów tak aby każdy mógł sobie zaktualizować bez potrzeby wymiany modułu.

W v3.7 udało się upchać kod na rozbudowany TRIP. Pojawią się dwa dodatkowe podekrany:
1. aktualne podsumowanie podróży (to co wyświetla się na końcu), czyli liczy to co podsumowanie podróży na końcu, tyle że można je wyświetlać na bieżąco
2. możliwość podejrzenia ostatniego podsumowania podróży - w pamięci zapisywane jest ostatnie podsumowanie podróży, jeżeli podróż ta trwała więcej niż minutę (aby nie zapisywał chwilowego uruchomienia auta albo samego włączenia zapłonu).

Jak ktoś ma LPG to dystans, średnie spalanie, ilość litrów i koszt są liczone zbiorczo ze średnią ważoną. Czyli np. 10km na benzynie ze średnim spalaniem 10 litrów + 10km na gazie ze średnim spalaniem 20 litrów to w podsumowaniu wyświetli dystans 20km, średnie spalanie 15litrów, ilość paliwa 3 litry, koszt to ~10zł za paliwo (1*5zł + 2*2,5zł przy cenach paliwa ~5zł za benzynę i 2,5zł za gaz) + x zł za dystans (jak ktoś ma wpisany np. koszt kilometra =0,50zł to doliczy 10zł za dystans). Taki "taksometr".

Podekrany przełącza się przyciskiem 3. Podekran 2 i 3 różni się ikonką nad czasem - tam gdzie liczy bieżące podsumowanie jest zegar i odlicza czas. Tam gdzie jest zapisane poprzednie podsumowanie jest ikonka drogi i czasu nie liczy.

Trwają jeszcze pracę nad aktualizacją UKP Android v0.1.3 (pojawi się możliwość pobierania i przeglądania logów na androidzie) - jak to będzie skończone to obie aktualizacje pojawią się w podobnym czasie. Proszę nie pytać kiedy dokładnie bo wtedy odpowiem "jak będzie gotowe" :D Jak ktoś chce się przyczynić do rozwoju to może podesłać swoje zgrane logi z UKP-PRO (plik .csv) na naszego maila albo pm (przydadzą się do testów różnych przypadków i różnych konfiguracji).

trip1.jpg
trip1.jpg (12.31 KiB) Viewed 8928 times

trip2.jpg
trip2.jpg (11.38 KiB) Viewed 8928 times

trip3.jpg
trip3.jpg (11.81 KiB) Viewed 8928 times


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests