UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android (progres)

Postby ArT » Wed May 02, 2018 2:10 pm

Będzie jeszcze rozwijane, ale na razie trwają pracę nad innymi projektami w firmie więc uczciwie mówiąc ciężko powiedzieć kiedy pojawi się jakiś update aplikacji android. Czemu w tej chwili nie jest to priorytetem? Ponieważ z naszych obserwacji wynika, że użytkownicy i tak wolą korzystać z fabrycznego wyświetlacza. Wygląda na to że aplikacja android jest bardziej traktowana jako ciekawostka a praktyka i tak bierze górą :? . Pytanie jest czy OLED z UKP-PRO robi tak dobrą robotę 8-), czy jakby aplikacja android była bardziej rozbudowana to większość wolałaby z niej korzystać na stałe zamiast z wyświetlacza. Niestety nie mamy telemetrii w aplikacji i nie mamy dostępu do konkretnych statystyk (nie śledzimy Waszych zachowań) - powyższe wnioski są po rozmowie z użytkownikami. Jednak w praktyce dużo wygodniej jest kiedy wszystko się uruchamia automatycznie i jest dedykowany ekran z ważnymi wskazaniami (jest to wtedy bezobsługowe - jak fabryczne rozwiązanie), niż kiedy trzeba za każdym razem uruchamiać aplikacje na zewnętrznym urządzeniu (nie mówiąc już o przypadku kiedy ktoś nie ma w aucie na stałe zamontowanej stacji multimedialnej i korzysta z tabletu/telefonu). To co jest chwalone w aplikacji to możliwość zdublowania wskazań wtedy kiedy jest faktycznie taka potrzeba (np. w trakcie rajdu duży tablet przed oczami kierowcy i wyświetlacz UKP przed oczami pilota - lub na odwrót) - i obecna wersja już się dobrze wywiązuje z tego zadania. Jeżeli nasze postrzeganie jest nieprawidłowe i są tutaj osoby, które korzystają głównie z apki na androida to wyprowadźcie nas z błędu i mobilizujcie :D

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android (progres)

Postby ArT » Sat May 12, 2018 9:18 pm

Update v0.1.2. Aplikacja została udostępniona w sklepie google - jako wersja beta, ale dostępna dla wszystkich (link w pierwszym poście). Proszę pamiętać że współpracuje min. z UKP v3.6 (link do aktualizacji też w pierwszym poście) - oficjalnie aktualizacja v3.6.x pojawi się pewnie jeszcze w tym miesiącu.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android (progres)

Postby tinuviel » Sun Oct 21, 2018 8:37 pm

Hej, sprawdzał ktoś czy apka działa na Samsungu w trybie podzielonego ekranu?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android (progres)

Postby ArT » Tue Oct 23, 2018 10:44 am

Sprawdziłem na Galaxy Tab S2 (Android 7) i działa, ale żeby się odświeżały wskazania to musi być wybrane okno UKP. Jeżeli będzie wybrane drugie okno a UKP będzie w tle, wtedy wskazania się nie odświeżają.
Attachments
Screenshot_20181023-104150.png
Screenshot_20181023-104150.png (763.36 KiB) Viewed 10305 times

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android (progres)

Postby tinuviel » Tue Oct 23, 2018 2:42 pm

Dziękuje za sprawdzenie, z tego co wyczytałem to tylko mała część aplikacji na androida potrafi być "aktywna" w nie aktywnym oknie. Tu jest trochę informacji:

https://developer.android.com/guide/top ... lti-window

Torque np. też nie potrafi ale już google maps -tak. Innymi słowy można mieć uruchominy side-by-side UKP i google maps i póki część z UKP jest aktywna na ekranie będą się na bierząco wyświetlać parametry auta jak i nawigacja z google maps.

Pytam gdyż ponieważ przymierzam się do podmiany OLEda na galaxy s6 (taki akurat mam "wolny") w jakiejść obudowie w aucie i fajnie byłoby mieć taki multi-tasking. Nie wiem jeszcze czy na pewno się da (trzeba znaleźć pewnie jakiś ROM który potrafi wyłączyć/włączyć telefon przy odcięciu/podłączeniu zasilania + zorganizować w obudowie ładowarkę bezprzewodową lub kabel OTG który potrafi też zasialać telefon + Lama tudzież inny starter który po uruchomieniu pouruchamia potrzebne aplikacje). Jak coś z tego wyjdzie to dam znać:)

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Thu Nov 29, 2018 1:54 pm

W Google Play pojawiła się nowa wersja UKP Android v0.1.3, która wprowadza możliwość obsługi data-loggera z UKP-PRO, tj.
- import danych z UKP-PRO lub z zewnętrznego pliku (.csv)
- eksport danych do zewętrznego pliku (.csv)
- wizualizacja danych na wykresach
Nie zapomnijcie sobie zaktualizować UKP do wersji v3.7.

Można też sobie sprawdzić jak to działa bez podłączonego UKP (zaimportuje przykładowe dane).

Będę wdzięczny za wystawienie oceny dla UKP Android w Google Play.
Mam nadzieję, że zmiany się podobają :-)
Attachments
UTCOMP-Android-Datalogger.jpg
UTCOMP-Android-Datalogger.jpg (126.6 KiB) Viewed 10076 times

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Sun Dec 16, 2018 11:45 am

fajnie wygląda, będę testować jak moje radio z androidem raczy się dogadać z UKP :)

BTW: do takich wykresów warto by dodać opcję skali logarytmicznej bo jak tam dojdzie np. EGT to skala się tak rozjedzie że pomiary o niskich wartościach będą ciężko czytelne.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Sun Dec 16, 2018 12:46 pm

Bez obaw, EGT się wyświetla na dodatkowym wykresie z osobną skalą.

Radio Ci nie wykrywa UKP? Jakie to radio?

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Sun Dec 16, 2018 1:24 pm

wlaśnie bliżej się przyjrzałem i widzę ze podzieliliście to na trzy osobne skale - całkiem spoko ppmysł, dodatkowo dane przykładowe wyglądają znajomo ;) Radio to Joying z ali ale jeszcze nie podpinałem go do UKP - dopiero zamontowałem samo radio.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Sun Dec 16, 2018 1:26 pm

A widzisz :D

Z tego co widzę to ma z tyłu wyjście USB to powinno działać, chociaż różnie z tymi chińczykami bywa.
Fajny model bo jest na 1din a ekran jak w 2din.
Pochwal się zdjęciami jak podłączysz :)


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests