Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Fri Jan 18, 2019 9:51 pm

Mazda626 wrote:Rozgorzał temat czujników poziomu, przeliczanie przez UKP poziomu jest ok problem polega na tym że po każdym tankowaniu trzeba wpisywać ręcznie litry lub do pełna nie zawsze jest na to czas i nie zawsze się pamięta wystarczyło by tylko wyłapanie poziomu z czujnika po włączeniu zapłonu a później już może to być przeliczane z dystansu tak jak robią to emulatory poziomu benzyny po założeniu LPG niektóre samochody liczą poziom z dystansu i jadąc na gazie ubywa paliwa dlatego montuje się te emulatory które po włączeniu zapłonu korygują wskaźnik na desce a dalej już idzie normalnie



dobrze mówi dać mu wódki

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Mon Jan 21, 2019 10:52 am

Wszystko pięknie ale w rzeczywistości to nie takie proste jak się wydaje, żeby działało to niezawodnie w każdych warunkach. Na chwilę obecną nie mogę obiecać, ale zrobimy przymiarkę do tego.

jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Sat Feb 16, 2019 5:09 pm

nie wiem czy nie umiem czy sie nieda:
chciałbym po swojemu zmienić nazwy wejść w UKP, np:
czujnik temperatury NTC-2 > czujnik temp gazu
czujnik temperatury NTC-3 > czujnik temp skrzyni


przydała by sie możliwość aproksymacji wyświetlanych odczytów z możliwością ustawienia czasu np 10s , 20s

jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Wed Feb 20, 2019 9:48 pm

jest możliwość zrobienia opóźnienia na sygnał wyłączenia stacyjki?
podłączone mam pod + gasnący przy rozruchu i moduł się resetuje przy każdym odpalaniu - gubi sygnał stacyjki

czy rozwijać wiązki i przepinać przewody?

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Thu Feb 21, 2019 9:42 am

A gdzie byś chciał te nazwy NTC zmieniać? To jest tylko do podłączenia, później się i tak przypisuje daną temperaturę do danego wejścia. Ikonki można zmienić w UKP-PRO. Nazwy na oscyloskopie też.

Konfigurowalna aproksymacja odczytu z czujników - możliwe że będzie, przynajmniej niektóre.

Podłącz stały + tak jak być powinno, moduł nie może tracić stałego zasilania bo może to być źródłem innych problemów.

jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Thu Feb 21, 2019 7:22 pm

ArT wrote:A gdzie byś chciał te nazwy NTC zmieniać? To jest tylko do podłączenia, później się i tak przypisuje daną temperaturę do danego wejścia. Ikonki można zmienić w UKP-PRO. Nazwy na oscyloskopie też.


w programie :
chciałbym żeby np "Adc VCC A20" zamiast "czujnik NTC1" potem jest ustawiany jako "temperatura użytkownika 2"
a mogło by sie nazywać od początku do końca "czujnik temp. oleju skrzyni" ,lub inna jaką sobie wymyśle,
bo przy ustawieniach trzeba z kartką sprawdzać co miało jakie numery , jakie wejście itd

i poproszę o " temp użytkownika 3" bo za mało w programie temperatur (fizycznie są DS-a,b,c,d oraz NTC-1,2,3) czyli 7 a nazwy można przypisać tylko 6



ArT wrote:
Podłącz stały + tak jak być powinno, moduł nie może tracić stałego zasilania bo może to być źródłem innych problemów.


30 "stały plus" mam
15 "po stacyjce" mam gasnący podczas rozruchu - i to daje efekt włączenia UKP przy włączeniu zapłonu, podczas rozruchu ginie 15 i UKP wyświetla podsumowanie podróży by po puszczeniu kluczyka znów wyświetlać ekran powitalny i "startować" od nowa

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Fri Feb 22, 2019 10:45 am

On się wtedy nie restartuje "na twardo" tylko zwykłe uruchomienie z powitaniem. Opóźnienie jest 1 sekundowe i tego już się zwiększyć nie da. Jak sygnał ze stacyjki odcina Ci na dłużej to tak żyć lub zamontować przekaźnik zwłoczny :)

Temp użytkownika 3 - zapisałem do rzeczy do zrobienia.

jacek79
Posts: 26
Joined: Thu Jan 10, 2019 10:31 pm
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Fri Feb 22, 2019 8:08 pm

przełoże na 15 niegasnącą
dopisz w instrukcji że najlepiej plus po stacyjce niegasnący , bo troche to denerwujące

lockhed
Posts: 1
Joined: Tue Sep 12, 2017 8:47 am

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby lockhed » Wed Feb 27, 2019 8:28 am

Witam,
Mam 2 pomysły odnośnie kolejnej aktualizacji, wydaje mi się że nie tylko ja ale też kilku innych użytkowników UKP ( oraz przyszłych) montuje UKP do aut latających po torach, kjs, drift etc.
Dlatego dodanie tych funkcjiw nastepnej (kolejnych) aktualizacji do UKP i UKP PRO było by idealnym rozwiązaniem(zwiekszającym potencjał sprzedażowy)
1) Shift light - można by zrobic na zasadzie całego osobnego ekranu - coś ala sequential shift light z bipem na końcu (mamy przecież odczyt RMP
2) quasi lap timer - prosty ala stoper z miedzy czasami po guziku - też osobny ekran
Obie funkcje można też zaadaptować do aplikacji na Androida

Pozdrawiam
Lock

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby ArT » Tue Mar 12, 2019 11:17 am

Z góry przepraszam że nie odpowiadam na każde posty, ale jeżeli już coś było poruszane w tym temacie to nie chciałbym się już powtarzać, a to czego nie było będę mieć na uwadze ;)

Wrócę do tematu automatycznego wykrywania zatankowania dla LPG. Jak rozumiem chcielibyście by można było podłączyć czujnik poziomu LPG do wejścia AdcX, móc wyskalować pelny/pusty zbiornik wg napięcia i w przypadku kiedy UKP wykryje z czujnika wyższą wartość niż poprzednio zapamiętana (i ta różnica będzie powiedzmy większa niż 10 litrów aby wyeliminować przypadkowe wahania z czujnika) to powinien automatycznie dopisać obliczoną ilość litrów do pozostałej ilości paliwa LPG? Problem jest taki że te czujniki poziomu LPG są bardzo niedokładne a ponadto ich wskazania zależą mocno od temperatury gazu i na pewno nie będzie tak że dokładnie wyliczy ile się zatankowało. Za pierwszym razem powstanie niewielki błąd (litr, może kilka) ale przy każdym kolejnym to się będzie coraz bardziej rozjeżdżać. Macie jakiś pomysł jak to dokładnie powinno działać?

A pomysł z temperaturą użytkownika 3 na razie odrzucony. W wielu miejscach powiązanych by trzeba dodać taką funkcjonalność, oprócz pomiaru to dodatkowo odpowiednie opcje w alertach, dataloggerze, przesyłanie konfiguracji po usb, powiązania w sterowaniu wyjściem (digoutuser), aplikacja android itd. Za dużo pamięci to pochłonie, obecnie gra nie warta świeczki. Może więcej osób będzie o to pytać to wrócimy do tematu.

W najbliższym update pojawi się oczekiwana możliwość dłuższego uśredniania wejść z czujników analogowych (użytkownik będzie mógł sam wybrać czas uśredniania od 100ms do 5s dla AFR i EGT / Ciśnienia doładowania / Ciśnienia oleju / Ciśnienia paliwa / Czujników NTC). Ponadto napisana już jest manualna obsługa data-loggera (włączanie/wyłączanie logowania na żądanie z poziomu menu) razem ze wskazaniem zapełnienia pamięci (od czasu ściągania ostatnich logów).


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests