UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Informacje o nowościach i aktualizacjach, ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Thu Jul 09, 2020 10:49 am

UKP nie będzie ładował telefonu gdyż sam jest urządzeniem slave (podrzędnym). Są adaptery OTG ze sprzętowym przełącznikiem które umożliwiają ładowanie, ale z jednym sprzętem to dziala, z innym nie - generalnie loteria. Generalnie trzeba wymusić w telefonie tryb ładowania (czego w niektórych softach nie da się zrobić jak jest podłączone urządzenie slave). Jak ma być na stałe to polecałbym jednak stacje multimedialną z androidem lub radio z androidem które mają zasilanie +12V i z tyłu wyjścia USB.

Przykładowe filmy które poruszają w/w problem:
https://www.youtube.com/watch?v=cSSnsCO1xKw
https://www.youtube.com/watch?v=YvZjSn3zzMk

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Thu Jul 09, 2020 5:10 pm

ArT wrote:UKP nie będzie ładował telefonu gdyż sam jest urządzeniem slave (podrzędnym). Są adaptery OTG ze sprzętowym przełącznikiem które umożliwiają ładowanie, ale z jednym sprzętem to dziala, z innym nie - generalnie loteria. Generalnie trzeba wymusić w telefonie tryb ładowania (czego w niektórych softach nie da się zrobić jak jest podłączone urządzenie slave). Jak ma być na stałe to polecałbym jednak stacje multimedialną z androidem lub radio z androidem które mają zasilanie +12V i z tyłu wyjścia USB.

Przykładowe filmy które poruszają w/w problem:
https://www.youtube.com/watch?v=cSSnsCO1xKw
https://www.youtube.com/watch?v=YvZjSn3zzMk


ale czy pendrive nie jest tez urzadzeniem slave? ja nie chce zasilac telefonu z ukp ale telefon z osobnego zasilacza - tak jak na zdjeciach. czyli w adapterze jest zwykle usb podpiete do ukp, usbc podpiete do adaptera (ladowanie) oraz adapter podpiety do telefonu. jezeli podepne pendrive to wszystkodziala, jezeli zamiast pendrive jest ukp to juz nie i to mnie zastanawia.

mam w aucie radio z androiden i tam ukp smiga ale ja chce miec ciagly podglad na to co sie dzieje

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby kris4cars » Thu Jul 09, 2020 10:11 pm

przypuszczam że problemem może być pętla masy.

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Fri Jul 10, 2020 7:38 am

kris4cars wrote:przypuszczam że problemem może być pętla masy.



Możesz rozwinąć? Ja mogę ten kabel sam zrobić tylko musiałbym mieć schemat. Słyszałem że gdzieś między dwa piny trzeba dać rezystor żeby telefon wiedział że może się ładować jednocześnie obsługując urządzenie USB.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Fri Jul 10, 2020 10:25 am

Chodzi o to że jak urządzenie wejdzie w tryb podłączonego akcesorium to próbuje zasilić to akcesorium. W tym filmiku pierwszym którym wrzuciłem jest to wyjaśnione, samsungi mają wewnątrz dodatkowy rezystor który przy odpowiednim adapterze (np. https://lavaaccessory.com/products/simu ... rs-tl-002/) umożliwi jednocześnie korzystanie z akcesorium i ładowanie tableta.

A ładowanie dalej działa jak korzystasz z komunikacji z pendrivem (zapis/odczyt)? Jeśli tak to spróbuj podłączyć UKP tak żeby nie odłaczać pendrive'a (jakiś mały hub)

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Fri Jul 10, 2020 6:39 pm

ArT wrote:Chodzi o to że jak urządzenie wejdzie w tryb podłączonego akcesorium to próbuje zasilić to akcesorium. W tym filmiku pierwszym którym wrzuciłem jest to wyjaśnione, samsungi mają wewnątrz dodatkowy rezystor który przy odpowiednim adapterze (np. https://lavaaccessory.com/products/simu ... rs-tl-002/) umożliwi jednocześnie korzystanie z akcesorium i ładowanie tableta.

Jeżeli tak to jestem w domu bo wystarczy zrobić taki kabel:
https://blog.workshoptwelve.com/2019/01 ... e-hub-wtf/
Image

to prosa sprawa, dorwę wtyczki, polutuje i zobaczę.

ArT wrote: A ładowanie dalej działa jak korzystasz z komunikacji z pendrivem (zapis/odczyt)? Jeśli tak to spróbuj podłączyć UKP tak żeby nie odłaczać pendrive'a (jakiś mały hub)


Tak, działa. Z hubem to ciekawy pomysł :D zobaczę :)

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Sun Jul 12, 2020 8:10 pm

dobra, to wszystko powyżej to do micro usb co ma 5 pinow, usb c ma ich z 20 wiec to troche komplikuje sprawe. Nie mniej jednak... ta da:
Screenshot_20200712-200641_Gallery.jpg
Screenshot_20200712-200641_Gallery.jpg (563.67 KiB) Viewed 7037 times


Screenshot_20200712-200610_Gallery.jpg
Screenshot_20200712-200610_Gallery.jpg (379.33 KiB) Viewed 7037 times


działa. Szczerze to do końca nie wiem jaka jest procedura ale jak już wszystko jest podłączone, tel sie laduje ale nie widzi ukp to wystarczy zresetowac ukp (czyli wylaczyc/wlaczyc zaplon ).

Czyli roznica jest taka ze np. pendrive moge wkladac, wyciagac, wkladac i telefon za kazdym razem go rozpozna. Z ukp natomiast jest tak ze jak raz je odlacze to po ponownym podlaczeniu juz nie zadziala - trzeba ukp zrestartowac.

ArT
Posts: 1497
Joined: Wed Mar 25, 2015 8:54 am
Location: Warsaw, Poland
Has thanked: 51 times
Been thanked: 160 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby ArT » Sun Jul 12, 2020 9:44 pm

A pendrive masz cały czas podłaczony czy działa bez niego? :)
Zmieniałeś coś w ustawieniach tel?

tinuviel
Posts: 46
Joined: Sat Nov 05, 2016 5:50 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby tinuviel » Mon Jul 13, 2020 1:12 pm

ArT wrote:A pendrive masz cały czas podłaczony czy działa bez niego? :)
Zmieniałeś coś w ustawieniach tel?


Działa bez pendrive w telefonie nic nie przełączałem, upewniłem się tylko że w opcjach usb jest "ładuj podłączone urządzenie" a nie "ładuj ten telefon". Trochę to wydaje się sprzeczne z logiką ale cóż.

Pendrive nie musi być podłączony, działa normalnie, wydaje się że klucz do sukcesu to włączyć UKP jako ostatnie (i nie chodzi o kabel ale o samo urządzenie).

Z innych ciekawych meandrów USB C to na innym adapterze, który wygląda podobnie (wejście usb c, wyjście USB B, hdmi, usb c)... nic widzi nawet pendrive-a. Żeby było lepiej to na kablu od ładowarki samsunga wpiętym w adapter... nie ładuje telefonu, ale już na kablu wpiętym w powerbank albo ładowarkę w gniazdku samochodowych - i owszem. Wszystkie trzy niby QC3. Trochę jest zatem gimnastyki ale finalnie powinno to działać i zamiast oleda wpadnie amOled kolorowy, w sumie niewiele większy.

kris4cars
Posts: 44
Joined: Mon Sep 21, 2015 2:43 pm
Been thanked: 2 times

Re: UKP Android dla UKP-3 i UKP-PRO

Postby kris4cars » Tue Jul 21, 2020 9:20 pm

Z pętlą masy chodzi o to że masz dwie masy z różnych punktów. Jedna masa jest z UKP a druga z ładowarki/adaptera. Pisałeś że z powerbanka ładuje się bez problemu mimo iż UKP podpięte ;)
Przykład:
Miałem laptopa i kabel USB-TTL żeby podpiąć się pod instalację LPG. Wszystko działało puki nie podłączyłem w tym samym aucie laptopa pod oryginalny zasilacz i pod gniazdo zapalniczki (zasilacz z wejściem na 220 i 12v). W momencie podłączenia zasilacza komp zrywał połączenie z LPG.


Return to “Aktualizacje, nowości i inne”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron