Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Ogólne uwagi, sugestie oraz luźna dyskusja dotycząca UKP.
jacek79
Has thanked: 2 times

Re: Sugestie dot. kolejnych aktualizacji

Postby jacek79 » Sat Mar 16, 2019 5:37 pm

gaz chyba zawsze sie tankuje do pełna
wiec wystarczyła by funkcja wykrywania samego tankowania - po włączeniu zapłonu napięcie wzrosło do poziomu z min 3,5V powyżej np 4,2V to zbiornik LPG pełny . KONIEC

a można by narazie zrobić prostą obsługę dodatkowej temperatury - tylko wyświetlanie, bez sterowania wyjściem, loggera ....

ArT
Has thanked: 15 times
Been thanked: 77 times

Postby ArT » Mon Mar 18, 2019 11:04 am

no właśnie z tego co pisali to nie zawsze do końca :P

jacek79
Has thanked: 2 times

Postby jacek79 » Mon Mar 18, 2019 8:17 pm

ręce opadają :roll:
paliwo za pół darmo i jeszcze tankują po 20 zł

a w przypadku benzyny nie rozjeżdża sie? bo przecież czujnik ilości nie pokaże z dokładnością do 2l, w jednym z samochodów mogę mieć zatankowane do pełna (wskaźnik) a i tak upchne do zbiornika jeszcze z 10-13l , wiec raz wleje 60 do odbicia , innym razem podleje 64 a jak sie pobawię zaworkiem odpowietrzającym podczas tankowania to ponad 70 wejdzie.
w drugim natomiast opadnięcie wskazówki do samego dołu oznacza że mam jeszcze ponad 10l rezerwy

zrób może narazie tak jak benzyna i będziemy meldować jak to sie zachowuje , wrazie czego zmienisz na opcje wykrywania tankowania do pełna. W gazie jest ten plus że jak masz zbiornik pełny i dystrybutor odbije to więcej już nie wlejesz wiec tu sie nie będzie rozjeżdżać.

kris4cars
Been thanked: 2 times

Postby kris4cars » Wed Mar 20, 2019 9:47 pm

jacek79 wrote:(...)
W gazie jest ten plus że jak masz zbiornik pełny i dystrybutor odbije to więcej już nie wlejesz wiec tu sie nie będzie rozjeżdżać.

W zależności od wielozaworu :lol:
mój akurat tak nie odcina :D
Swoją drogą, lpg mam liczone a benzyna na zakrętach wywala mi komunikat, była gdzieś na to poprawka i mam stary soft czy mam problem? :D
Co do LPG to jestem za, niech się resetuje przy maks napięciu dla pełnego, reszta nie musi być ale jak by coś tam było to przy tankowaniu do pełna poziom błędu zniknie ;)

kris4cars
Been thanked: 2 times

Postby kris4cars » Wed Mar 20, 2019 10:10 pm

wpadłem na jeszcze jeden pomysł, android po bt? jest szansa ?

Return to “Inne”