Programowanie pilotów i układów HCS (HCS-200, HCS-300, HCS-500)

Pytania techniczne oraz porady dotyczące programowania pamięci oraz funkcjonalności programatora.
grzegorz

Programowanie pilotów i układów HCS (HCS-200, HCS-300, HCS-500)

Postby grzegorz » Tue Sep 25, 2018 1:02 pm

Jestem w posiadaniu REVELPROGa już długi czas, korzystam głównie do pamięci w radiach, modułach ABS i licznikach - jak dotychczas spisuje się niezawodnie. Cieszy mnie że ciągle go rozwijacie i dodajecie nowe funkcje, stąd też mam pewien pomysł i jednocześnie pytanie. Chciałbym teraz poszerzyć swoje usługi o dorabianie pilotów. Czy jest możliwość dodania obsługi pamięci HCS? Na początek mam do nauki dwa piloty i w nich są pamięci 8-pinowe HCS200 oraz HCS301. Nie jest to moja dziedzina (jeszcze :-) ), ale trochę już czytałem na ten temat i wiem że nie wszystko da się fizycznie odczytać (szyfrowane :| ), ale podobno każdy pilot da się przeprogramować. Może uda się dodać obsługę pilotów / układów HCS w Waszym programatorze?

ArT
Has thanked: 16 times
Been thanked: 80 times

Re: Programowanie pilotów i układów HCS (HCS-200, HCS-300, HCS-500)

Postby ArT » Tue Sep 25, 2018 1:51 pm

Musimy się bliżej przyjrzeć tematowi, ale jest taka szansa. Z dokumentacji HCS-200 wynika że można je tylko zapisać i odczytać (w celu weryfikacji) bezpośrednio po zapisie, a potem już nie ma żadnej możliwości odczytu EEPROM

The crypt key, serial number and configuration data are
stored in an EEPROM array which is not accessible via
any external connection. The EEPROM data is pro-
grammable but read-protected. The data can be veri-
fied only after an automatic erase and programming
operation. This protects against attempts to gain
access to keys or manipulate synchronization values

Jak rozumiem sam zapis tych układów jest satysfakcjonujący? Będę wdzięczny za wylistowanie potrzebnych funkcjonalności.

Zbadamy temat i wtedy napiszę coś więcej, ale z tego co widzę wystarczy zasilanie, masa + jedna linia do programowania więc to będzie tylko kwestia napisania softu.

grzegorz

Re: Programowanie pilotów i układów HCS (HCS-200, HCS-300, HCS-500)

Postby grzegorz » Wed Sep 26, 2018 7:00 pm

No właśnie jeszcze sam nie wiem jak to w praktyce powinno wyglądać :-(

Return to “Wsparcie Techniczne”