edit: od wersji v1.8.2 w REVELPROG-IS jest dostępne przyjemne narzędzie do wpisywania hasła oraz co lepsze - do jego szukania, szczegóły na angielskim forum:
viewtopic.php?f=31&t=527Poniższy skrypt zapisze hasło 63 73 77 77 pod address 7B w bloku A2:
Code: Select all
#SCRIPT HEADER;
SCRIPT:v1.6.3;
#HARDWARE SETTINGS;
HW:I2C,3.2V,SLOW;
// Zapisz haslo 63737777 pod adresem 7B w bloku A2
#OPERATION;
SW:1,3,0,0,0,0,10,0,100,500;
INSTR:A2,7B;
DATA:63,73,77,77;
Uwaga: wkładka musi mieć podłączone zewnętrzne zasilanie (jeżeli korzystasz z adaptera SFP to musi być do niego podłączony kabel USB).
Jeżeli skrypt się wykona (i nie wyskoczy komunikat błędu komunikacji z pamięcią lub timeout) to hasło zostało wpisane poprawnie (nie sugeruj się odczytem bloku A2 bo pod tymi adresami w większości przypadków będą same zera - hasło jest maskowane). Następnie nie odłączaj zasilania z SFP (bo wtedy trzeba będzie wpisać na nowo hasło) i wykonaj kolejne procedury. Jeżeli wystąpił błąd komunikacji lub timeout podczas wpisywania hasła to daj proszę znać - prawdopodobnie trzeba będzie zmienić opóźnienia.
Pytanie jest co dalej chciałbyś osiągnąć i na co pozwola producent po wpisaniu tego hasła? Są dwa warianty - zezwoli na zapis bajtów do obszaru 0x80 - 0xFF w bloku A2 (a blok A0 nadal będzie zablokowany) i/lub zezwoli również na modyfikacje bloku A0 (trzeba dopytać producenta na co pozwala to hasło).
Czasem może się zdarzyć że wkładka wymaga wpisania hasła przed KAŻDĄ operacją zapisu - wtedy trzeba dopisać do powyższego skryptu kolejnego operacje (w razie problemów napisz co chcesz zrobić i pomogę taki skrypt napisać).
Daj znać jak efekty, a w razie dalszych pytań służę pomocą.